Hledat
Počasí
Počasí Praha 10 - Slunečno.cz
Nejnovější seriály
Hodnocení na SerialZone.cz
Řekli o jídle…

- "Objev nového jídla znamená pro člověka mnohdy více, než objev nové hvězdy"
Savarin

- "Gurmán, který myslí na kalorie, je jako prostitutka, která se dívá na hodinky"
James Beard

- "Největším nepřítelem českého kuchaře je jeho fantazie"
Zdeňek Pohlreich

Rubriky
Archivy
TOPlist
TOPlist
QR Code

QR Code

Anketa
Radar

!! A dost !! >> Bo když se sere, tak teda pořádně…

Zipper emoticonPosledních 14 dnů to fakt nemám snadné. Pokazí se a pokazím co jen jde. Opravdovým průserem je hlavně fakt, že už to stojí příliš mnoho peněz. A zvládnout tenhle nápor během pouhých 14. dnů je fakt drsárna. Celé to začalo notebookem. Apple MacBook Air za ty neskutečné penííze si prostě po 10. měsících mé maximální spokojenosti postavil hlavu a už nenastartoval. Šok! Ovšem ještě větší, když mi servis vyhodnotil závadu jako prolití neznámou tekutinou. No, já vím své. Co bude dál opravdu netuším. Ale ono to jde dál a žačalo vlastně už dříve…

 

Sluchátka

>> Ještě předtím se mému spolubydlovi podařilo při pokusu vyzkoušet je rozlomit vejpůl moje sluchátka za 5000! Dvě reklamace které nedopadly. No to je ale jeho problém. Zničil, zaplatil. A dál. Ono to totiž pokračuje.

 

Telefon

>> Rok vychvalovaný Samsung Note 3 který funguje jak má a bez potíží má asi vymlácenou baterku. Od nabití na 100% vydrží maximálně 15 hodin. Tady se snad reklamace ani nevyplatí protože nová stojí asi 400. Co už.

 

Moje Dobroty

>> Nebo spíše bordeloviny? Celou tu dobu co řeším poruchy, mám v kuchyni opravdu skvělé dny. Na rozdíl od té techniky ovšem vlastní vinou. Během jen tohoto týdne se mi podařilo v úterý nechat máslo v máslence pod poklopem položené na kuchyňské lince tak šikovně, že na něj přímo svítilo odpolední sluníčko. Když jsem si toho všimnul, teklo už všude.

>> Ve čtvrtek jsem si nesl večeři na tácu do pokoje a při odkládání na sedačku ??? jsem nalil minerálku ze sklenice rovnou do talíře s jídlem. Následně jsem té fajnové bublinkové směsi část vylil na sedačku, takže bylo po večeři a ještě jsem čistil.

>> No a aby toho nebylo málo, zapoměl jsem ještě týž večer, že v hrnci s rajskou polévkou na plotně je košíček s kořením. Takže když jsem zahušťoval strouhaným perníkem a použil tyčový mixér, stalo se co? No rozmixoval jsem ten košík samožřejmě. Na hadry.

 

Konečně vaření

>> Ta politá večeře, pikantní kuřecí roládka s bramborovou kaší se původně i vydařila. Nebylo to nic složitého. Kuřecí řízek z prsíček potřený chilli pastou a opět skvělým rukolovým pestem jež se stalo natrvalo základní surovinou v mé lednici. Posypaný sýrem, srolovaný, opečený a dodělaný v troubě. Nic extra, prostě chuťovka narychlo.

 

příprava, omáčka je z vína a fondu z mrazáku (kostka na pánvi)…

příprava_postcard

 

pikantní kuřecí roládka, bramborová kaše s máslem a karamelizovanou cibulkou…

05-pikantní kuřecí roládka a bramborová kaše s máslem a karamelizovanoou cibulkou

 

Neštěstí jak známo nechodí po horách

>> A mně se v poslední době oprvadu (ne)daří. Od začátku roku se mi podařilo rozbít například skleněnou polici v lednici. Pak ji špatně změřit a nechat uříznout o 5 centimetrů delší. Takže znovu. Mixér a jeho kutr jemuž jsem ukroutil hřídelku při přípravě sorbetu už jsem zmínil dříve. Nový díl za skoro pětikilo. Varná konvice se odporoučela po čtyřech letech, takže nová. Pračka vydává neuvěřitelné zvuky a…

 

To hlavní teď ani nenapíšu. Průser největší. Prostě když se sere, tak se sere! Se vším všudy. Obzvláště mně, páč neumím držet hubu a krok.

MDPM

 


Sdílejte...

6 Responses to “!! A dost !! >> Bo když se sere, tak teda pořádně…”

 • Petra C. says:

  Pech na všech frontách 🙁 Ale teď už snad může být jen lépe 😉 Každopádně ti přeji, aby neštěstí přesedlo někam jinam a tobě dalo pokoj.

  • Moje Dobroty says:

   Dík za podporu Peti. Situace je ale bohužel ještě horší. V pátek 24.7., když jsem si začal připravovat tento text, bylo mi oznámeno že zrušili mou pracovní pozici. Nabubřelá slova pro normální výpověď. Takže tak.

   • Petra C. says:

    Trochu jsem něco takového tušila podle tvých posledních dvou řádků. To fakt na*ere.

    • Moje Dobroty says:

     No jo no, kdybych se mohl jen na*rat. Jenže já už měsíc předem jsem v takové depce že přestávám fungovat.Jestli to dopadne jako před lety, tak si můžu takříkajíc sbalit…

 • Alča says:

  Někdy je toho na jednoho víc než moc. Ale změna může být i k lepšímu!!! Držím pěsti.

Komentáře