Hledat
Počasí
Počasí Praha 10 - Slunečno.cz
Nejnovější seriály
Hodnocení na SerialZone.cz
Řekli o jídle…

- "Objev nového jídla znamená pro člověka mnohdy více, než objev nové hvězdy"
Savarin

- "Gurmán, který myslí na kalorie, je jako prostitutka, která se dívá na hodinky"
James Beard

- "Největším nepřítelem českého kuchaře je jeho fantazie"
Zdeňek Pohlreich

Rubriky
Archivy
TOPlist
TOPlist
QR Code

QR Code

Anketa
Radar

!! A dost !! >> smažák u číňana

Čínské bistro je primárně odporný hnus

Mne připravilo o zub, iluze a pocit bezpečí

 

Jak už jsem tady někde poznamenal, je jednoznačná pravda, že číňané ve svých rádobyrestauracích umí připravit ten nejlepší smažák. Je to prostý fakt. Naučili se a umí. Bohužel ale neumí, či snad nechtějí rozeznat kvalitu alespoň slušné strouhanky. Nejen že ji kupují ve velkém v Makru a Kauflandu – kvalita obecně v řiti! Oni ji skladují a prostě používají. Přestože kdejaký blbec v této zemi ví (doufám), že produkt z tučného pečiva má tendenci žluknout a tím pádem docela výrazně smrdět, oni si s tím hlavu nedělají a vesele smaží. A kurví českou klasiku. Zkuste jim to vysvětlit!

Já nelozumět…

Taková je trapně smutná pravda o číňanech v této zemi. Chtějí vydělávat a kvalita je někde daleko na konci chvostu jakékoliv gastronomie. Naprostý opak vietnamců.

Nechci a nebudu se rozepisovat (pokud si nebudete přát) o dalších nešvarech asijských restaurací a bister. Toto je jednoduchý a jednoznačný fakt.

Snad jen: v Anglii jsem toto nezažil. Tam každý kdokoliv prostě umí anglicky, páč jinak by neměl šanci. Skončil by jako já…doma.

Sdílejte...

2 Responses to “!! A dost !! >> smažák u číňana”

  • bL. says:

    Jen k té posledni větě : ano, tam kdokolif umí anglicky, protože až tam zavře krám, domluví se anglicky i jinde ve světě… naučit se tento jazyk se vyplatí holt o něco víc než češtinu pro práci v ČR 😉
    Tedy s vyjímkou Francie a žabožroutskejch kolonií, žabožrouti jsou pupek světa, anglicky své jídelní lístky psát nebudou a basta !

    • Moje Dobroty says:

      K první půli textu – chápu sle nesouhlasím. Jestliže chce někdo žít a podnikat v česku, ať česky mluví. Nic víc. Nic míň. Ošetřit by toto měl zákon výhoda nevýhoda. nevyplatí se mu? Ať táhne dál.

Komentáře