Hledat
Počasí
Počasí Praha 10 - Slunečno.cz
Nejnovější seriály
Hodnocení na SerialZone.cz
Řekli o jídle…

- "Objev nového jídla znamená pro člověka mnohdy více, než objev nové hvězdy"
Savarin

- "Gurmán, který myslí na kalorie, je jako prostitutka, která se dívá na hodinky"
James Beard

- "Největším nepřítelem českého kuchaře je jeho fantazie"
Zdeňek Pohlreich

Rubriky
Archivy
TOPlist
TOPlist
QR Code

QR Code

Anketa
Radar

Aplikace >> Miluji Vaření – recepty

MilujiVaření.czK už mnohokrát tady zmíněnému portálu Vše na vaření.cz patří například stránka Miluji vaření.cz a několik dalších projektů v podobném duchu. Máte li potřebu jako často já najít si pěkně pohromadě na webu inspiraci na konkrétní téma , či jen obecně hledáte recept na rychlou večeři nebo nedělní oběd, pak právě tady jste správně. Ten obsah je nezvykle rozsáhlý a záběr témat skoro neuvěřitelný. Jenže…

V dnešní uspěchané době není tak úplně přijatelné pro mnoho z nás přijít z práce domů, sednout si k počítači a začít hledat. Tohle je pryč a nyní jedeme na mobilní vlně. Takže pěkně cestou ze zaměstnání v tramvaji na mobilním telefonu a protože prohlížení www stránek není v žádném z nich extra pohodlné, použijeme aplikaci. Ta je pak ukázkou vstřícnosti. Propracovaná aplikace je pro smartphone či tablet ideální záležitost a v podstatě výhra. Pokud ji zdarma nabídne firma jako Apollo77 s.r.o. provozující zmíněné stránky, je přinejmenším zřejmé, že to s námi zákazníky myslí dobře.

 

On totiž ten vývoj, zpracování, editace a doplňování databáze není jen tak maličkost.

 

Miluji Vaření – recepty

Co většinu uživatelů (tedy těch všímavějších) už při instalaci téměř vždy překvapí je rozsah požadavků na přístup do systému a údajů v telefonu. Kam ale moje paměť sahá, téměř vždy to skončí právě jen tím prvním zaujetím a pokračováním v instalaci. Já je pro vás opsal, ale nebudu rozebírat. Volba je to osobní a vy si vyberte.

 

Požaduje přístupy k:

– identita
– kontakty
– telefon
– fotky/média/soubory
– fotoaparát
– ID zařízení a informace o hovorech

 

Nejdříve jsem si tedy prošel instalací a tady není co popisovat. Chvilková záležitost obzvláště jste li připojeni na nějakou WiFi síť namísto využití datového tarifu. Na druhou stranu máte li jej k dispozici a takříkajích frčíte na LTE, není vůbec co řešit. Primárně jsem si pak prošel několik základních vlastností.

 

Tablet s přihlášením po registraci

– v podstatě stejná funkčnost jako bez registrace a přihlášení
– na špičkovém (10″, 2560 x 1600, WQXGA) displeji jednoznačně postrádám pohled „landscape“
– při postavení na výšku je velký rozdíl v evidentně nepřizpůsobeném zobrazení velkému displeji

 

Telefon bez přihlášení

– jednoznačně lepší funkčnost i zobrazení
– evidentní přizpůsobení se menšímu displeji a pohledu „portrait“
– v obou případech poněkud otravná reklama dole, což ale nemožno vyčítat aplikaci jež je zcela zdarma

 

Obecně připomínky

– registrace je samozřejmě zdarma
– reklama otravuje, ale nic tragického nepředstavuje
– chybí výběr oblíbených, který ale je na www
– hodil by se nákupní seznam a…
– poznámky jako součást systému
– jednoznačně nepřizpůsobení tabletu na landscape

 

Co mne baví

>> Jako první jednoznačně možnost otevřít z receptu fotoaparát telefonu a přidat vlastní obrázek daného pokrmu. To krom příjemného pocitu z jakési spoluúčasti na tvorbě obsahu přináší jednu nemalou výhodu. Jistý druh výdělku. Čtěte dále.

>> Jako nadšenec pro mobilní multimédia jsem naprosto zamilován do další drobnůstky. Spousta receptů je totiž i ve formě videa. To mám rád. A přímý přístup z daného receptu na YouTube? Tak to vážně žeru 🙂

>> Jedna upřímnost. Já nemám potřebu hledat inspiraci na webu nebo v aplikaci příliš často. A když, pak spíše jako doplnění vědomostí při sepisování a vaření pro vás. Tahle aplikace mne ale doslova nutí ve volných a nevyužitých chvilkách například právě v tramvaji prostě jen tak listovat. Už jen to prohlížení obrázků je skvělé až nutící. No ano. To mám totiž stále chuť něco nového vyzkoušet.

 

Takže závěrem a slovy psychologa:

pozor, vzbuzuje bažení a do jisté míry závislost 😀

 

Slovy redakce, autorů

Desetitisíce receptů do vašeho mobilu a tabletu

Miluji vaření mobilní aplikace je jedna z nejobsáhlejších aplikací na českém trhu. Na nic nečekejte a stahujte nekonečnou zásobu receptů do vašeho mobilu!

Nový vzhled a přehlednější vyhledávání

Na základě zkušeností a také vašich přání jsme upravili vzhled webu tak, aby pro vás byl ještě víc uživatelsky příjemný. Všechny funkce zůstaly zachovány, ale mají přehlednější uspořádání. Neustále přibývající nové recepty a také zvyšující se návštěvnost webu se vzhledem k různým úpravám nijak neprojeví na rychlosti – načítání by naopak mělo být ještě rychlejší než v minulosti.

Všechny filtry pro snadné vyhledávání receptů jsou přehledně umístěny na levé straně. Rádi bychom upozornili například na možnost využití speciálních receptů pro hubnutí, různé diety nebo alergie. U všech receptů se vám také díky propojení s www.kaloricke-tabulky.cz okamžitě zobrazí kalorické a nutriční hodnoty. Zvětšili jsme formáty fotografií i videa tak, aby odpovídaly vašim představám.

Přejeme si, abyste s námi vařili rádi a také s námi nepřicházeli o drahocenný čas. Věříme, že úpravy webu budou k vaší spokojenosti.

Mobilní kuchařka ušetří váš čas i peníze!

Desítky tisíc receptů z www.milujivareni.cz – včetně těch pro diety i alergie – i s jejich kalorickými hodnotami můžete mít přehledně i v mobilním telefonu.

Aplikace pro mobilní telefony má samozřejmě všechny funkce webu a je dokonce ještě o některé další rozšířená. Může pro vás být zajímavá i z mnoha dalších důvodů – například když zdarma registrovaný uživatel doma nebo i někde v restauraci vyfotí uvařené jídlo a přiřadí ho k správnému receptu, automaticky se mu na jeho účet připočítají tzv. zlaťáky. Za ně pak může až do výše 100 % nakoupit kvalitní zboží od ověřených výrobců v e-shopu www.vsenavareni.cz. S mobilní aplikací vyděláte, ale dokonce čas i peníze ušetříte! Můžete ji perfektně využít třeba při nakupování, protože se vám už nikdy nestane, že koupíte něco, co nebudete potřebovat.

 

Já ještě doplním

Krom takzvaných zlaťáků za přidané fotografie, lze na webovém rozhraní v osobním profilu vkládat vlastní kompletní recepty a také tím vydělávat. Ten nákup za virtuální měnu se může hodit. Co myslíte?

 

Recept

Jako první jsem si celkem náhodně vybral poléku Vichyssoise. Prohlížení včetně videa perfektní. Samozřejmě mi chybí už zmíněné přidání do oblíbených, stejně jako tato složka v menu aplikace. Dobře funguje přidání komentáře, ale nejsem si jist zda jen momentální chybka nebo daná vlastnost – po přidání zůstal můj text v řádku a já na šipku omylem kliknul podruhé. Koment je tam dvakrát, sám jej neodstraním. Co se týče nákupního seznamu, představoval bych si jej alespoň pro webovou verzi tak, že kliknu na surovinu, zobrazí se nabídka a v ní bude přidat k nákupu.

 

Fajnšmekr

Jakožto tvor využívající počítače všech druhů, aplikace v nich a možnost jejich vzájemné interakce bych jako vrchol funkčnosti viděl například to přidání do nákupu jako propojení se známými office aplikacemi typu OneNote, nebo Evernote. To by se to přidávalo jedna radost a navích v obchodě bych používal jen jeden nákupní seznam. To vše jsou ale jen slova, náměty. Taková jaká je tato aplikace splní více než dost běžnému uživateli.

 

Upozornění běžnému uživateli..!!..

Nezapomínejte, že celý obsah je na webu. Tedy pro jeho načtení používáte datové přenosy. Kdekoliv s dostupným WiFi signálem brnkačka, ovčem ve zmíněné tramvaji už používáte vlastní mobilní tarif a přehrávání videa například je dobré si rozmyslet. No ale to už znáte, viďte 🙂

 

Miluji Vaření – recepty >> screenshots <<

 

Velikost je téměř shodná s rozměry displeje mého 5,5” Samsungu.

 

start aplikace…

01_miluji vaření

 

úvodní stránka…

02_úvodní strana

 

menu aplikace…

03_menu

 

nastavení aplikace…

04_nastavení

 

detajl receptu…

05_detajl receptu

 

odkaz na video…

06_odkaz na video

 

video na YouTube – tady lze i na landscape…

07_video na youtube

 

přídání fotografie…

08_editace foto

 

náhled fotky pokrmu – tady lze i na landscape…

09_náhled foto

 

 

A to je celé. Vyzkoušejte, napište sem, nebo přímo na stránky www.milujivareni.cz své dojmy, potřeby a postřehy, názory. Jsem si jist že vám to bude stát za tu malou námahu, protože komunita se rozrůstá a z aplikace může býti časem fenomén.

 

Loučím se pro dnešek, váš MDMP

 

Sdílejte...
Summary
software image
Author Rating
1star1star1star1stargray
no rating based on 0 votes
Software Name
Miluji Vaření - recepty
Operating System
Android
Price
free
Landing Page

Komentáře