Hledat
Počasí
Počasí Praha 10 - Slunečno.cz
Nejnovější seriály
Hodnocení na SerialZone.cz
Řekli o jídle…

- "Objev nového jídla znamená pro člověka mnohdy více, než objev nové hvězdy"
Savarin

- "Gurmán, který myslí na kalorie, je jako prostitutka, která se dívá na hodinky"
James Beard

- "Největším nepřítelem českého kuchaře je jeho fantazie"
Zdeňek Pohlreich

Rubriky
Archivy
TOPlist
TOPlist
QR Code

QR Code

Anketa
Radar

Brokolicová polévka

brokolicová polévka01Já teda brokolici opravdu moc nemusím. No ale je zdravá a tak občas jen tak pro formu. A tentokrát jsem s ní měl ještě jinačí oumysle. Takže co. No muselo to být prostě. Ve výsledku se stejně jako vždy z polévky žádné nadšení nekonalo (spolubydla mne s ní poslal do dalekých končin). Studená uvařená růžička ale byla ke smažené sýrové rolce absolutně skvělá a sýrový karbanátek s brokolicí tradičně chutný. Takže úspěch řekl bych…

 

Polévka

– 1ks brokolice
– 1/2l vývar kuřecí
– 1l voda
– 1PL jíška
– sůl a pepř

 

>> Do litru lehce osolené vroucí vody vložíme růžičky rozebrané a opláchnuté brokolice včetně košťálu. Mírným varem připravujeme 10 minut a už jen růžičky nahážeme do ledové vody. Tím zastavíme var a zůstanou nádherně zelené.

>> Mezitím si k varu přivedeme půl litru kuřecího vývaru a zahustíme lžicí máslové jíšky. Pomalu provaříme. Poté přilijeme vodu z brokolice ve které jsme ještě chvíli povařili košťály. Po chvíli varu opět vložíme uvařenou brokolici a vše dohladka rozmixujeme.

>> Já použil tyčový mixér i na pasírování skrz cedník z čehož vyplývá následný a poslední krok přípravy. Vše vychutíme dle vlastních představ. Já jen solí a pepřem. Smetana, sýr, krutony či slanina ale nejsou od věci.

 

Košťály jakožto nepoužívanou část si opravdu vyvaříme jen na tuto polévku a to brokolicové i květákové! Já to jednou šoupnul do vývaru při přípravě. No to byl ale humus!

 

no, barva ale pořád nic moc…

brokolicová polévka

 

MDMP

Sdílejte...

Komentáře