Hledat
Počasí
Počasí Praha 10 - Slunečno.cz
Nejnovější seriály
Hodnocení na SerialZone.cz
Řekli o jídle…

- "Objev nového jídla znamená pro člověka mnohdy více, než objev nové hvězdy"
Savarin

- "Gurmán, který myslí na kalorie, je jako prostitutka, která se dívá na hodinky"
James Beard

- "Největším nepřítelem českého kuchaře je jeho fantazie"
Zdeňek Pohlreich

Rubriky
Archivy
TOPlist
TOPlist
QR Code

QR Code

Anketa
Radar

Chicken Strips & Onion Rings & Potato Chips…

Chicken Strips & Onion Rings & Potato Chips04…kuřecí nudličky a cibulové prstýnky a pečená bramborová kolečka. To vše podávané s jogurtovou salsou.

Česky je to hezky. Nemyslíte? Vyberte si dle svého gusta. V kalendáři je to jen několik dnů. Nedávno jsem popsal dle mého názoru téměř dokonalou přípravu Fish & Chips. Na těchto stránkách je to ale už o jednu zpět. A tady máte zmíněné kuřecí připravené stejně. K němu navíc cibuli a brambůrky jsou tentokrát pečené. Taková malá spíše Amerika. Páč v USA je to řekněme více používané a přijatelné. Tedy hlavně to kuře a cibule. Co se brambor týče nevím nevím. Mají je tam rádi. Ale zda takto?

 

 

Kuřecí nudličky, cibulové prstýnky a bramborové plátky

>> Těstíčko si připravíme stejně jako posledně tady.

>> Kuřecí prsíčka bez jakékoliv úpravy pouze překrájíme na proužky. Šikmo podél. Vychutíme solí, pepřem a sušeným česnekem a hodinku necháme odpočinout v lednici pěkně zmáčknuté k sobě. Ničemu neublíží ba právě naopak paprikové či feferonkové floky.

 

Nic se toho solení nebojte. Vodu nepustí jen se stanou jaksi lepivější na povrchu a lépe udrží těstíčko. Mám vyzkoušeno že i po 24. hodinách jsou OK a super vychucené dík odležení.

 

>> Cibulové kroužky taktéž osolíme asi 15 minut před úpravou smažením a necháme jen na talíři vyplakat. Těsně před obalením dobře osušíme ubrouskem.

 

Syrová cibule obsahuje opravdu hodně vody a ta je příčinou toho tradičně známého odpadávání těstíčka i trojobalu. Opravdu nesmyslné je jakékoliv spařování horkou vodou a podobné blbiny. Stejně tak i obalování v mouce. Snad jen škrob či mouka rýžová mají jakýsi smysl. Ale je to zbytečné.

 

>> Brambory pokrájené na asi 8 milimetrů silné plátky dobře opláchneme a osušíme v utěrce. Já je položím na litinovou pánev předem rozehřátou v troubě na 220C. Vložím zpět a peču dokud nezačnou zlátnout.

 

Pánev už rozehřátou postříkám olivovým olejem z rozprašovače (kuchyňského samozřejmě) a stejně tak i brambory na povrchu.

 

>> V tuto chvíli mám další pánev s horkým olejem připravenou a minutku potom co se mi podaří úspěšně otočit všechna bramborová kolečka začnu sázet do horkého oleje v těstíčku obalenou cibuli a maso.

 

Finta. Klidně to udělejte jako s hranolky. Totiž usmažte jen dvě, respektive tři minutky v opravdu horkém oleji, odložte na ubrousek a znovu ještě jednou. Výsledkem je opravdu veliká křupavost a právě tak akorát hotové maso i cibule.

 

No a máme hotovo, nafoceno…

 

vychucená kuřecí prsíčka

chicken strips

 

bramborové pláty za syrova

Potato Chips S

 

a pěkně vypečené

Potato Chips P

 

vše pěkně pohromadě v těstíčku usmažené

Chicken Strips & Onion Rings & Potato Chips02

 

 

Vše je křupavé a v chuti nemálo výrazné. Takže zbývá výtka, stížnost, přiznání. Ať dělám co dělám toto není Fish & Chips. Brambůrky takto upravené miluju ale kuře raděj v českém trojobalu. No a hlavně na fotce chybí ta salsa. Nechtělo se mi do obchodu pro rajčata a okurku.

 

smažené kuřecí proužky01

 

 

Salsa – najemno pokrájená cibule, okurka, paprika a rajčata vychucená solí, pepřem, špetkou cukru, octem dle vlastní chuti a zjemněná jogurtem. Nezapoměňte na koriandr a petrželku.

 

Tak asi tak, váš MDMP

Sdílejte...

Komentáře