Hledat
Počasí
Počasí Praha 10 - Slunečno.cz
Nejnovější seriály
Hodnocení na SerialZone.cz
Řekli o jídle…

- "Objev nového jídla znamená pro člověka mnohdy více, než objev nové hvězdy"
Savarin

- "Gurmán, který myslí na kalorie, je jako prostitutka, která se dívá na hodinky"
James Beard

- "Největším nepřítelem českého kuchaře je jeho fantazie"
Zdeňek Pohlreich

Rubriky
Archivy
TOPlist
TOPlist
QR Code

QR Code

Anketa
Radar

Grilování na parkovišti

Gril soudek_200x_net Opravdu! Párty s grilováním lze uspořádat v podstatě kdekoliv. Normální člověk by si asi parkoviště nevybral, ale mohu přísahat, že v podstatě jsme byli normální. To jen kombinace mnoha lidí s různými  představami o připravované zábavě se „zvrhla“ v tuto bezesporu zábavnou a originální show.

Pracoval jsem v bauMaxxu v Avion shopping parku Ostrava. A jak už to tak bývá v těchto velkých firmách, občas se pořádala akcička pro zaměstnance s úmyslem navodit lepší „soudružské“ vztahy na pracovišti a samožřejmě motivaci (co já pamatuji, většinou navodila hlavně větší či menší opici zůčastněných). Ona ale potřeba čecháčka zadarmo se co nejvíce opít patří jinam. Hlavně proto, že tato akce se opravdu vydařila.

 

Kdo na to přišel?

Nevím! Jednoho krásného letního dne mi domů zavolala má krásná kolegyně Monika a zeptala se, zda bych byl ochoten připravit menu a posléze i uvařit na plánované letní párty pro kolegy. Samozřejmě jsem souhlasil a druhý den se poptával na podrobnosti. A také patřičně reagoval. Totiž nevěřícně. „Na parkovišti před obchoďákem? To je snad legrace?!“ Nebyla. Inu, zeptal jsem se kolegů co by rádi a patřičně zmasírován nakoupil hromadu kuřecích stehen a prsíček. Doma jsem naložil „paličky“ a nakrojené „špalíky“ a čisté plátky prsíček bez kůže. Každé do jiné, lehké marinády. Výrazem „lehká“ myslím jednoduchou směs bylinek a oblíbeného česnekového oleje plus špetka koření. Opravdu nerad používám hromady medu a kečupu a kari a…čehokoliv co jen přerazí chuť masa jako takového. I když dnes bych možná zkusil co jsem tehdy neznal.

 

Karaage:

– Sake, nebo dezertní víno (Cinzano, Martini, Metropol)

– Sojová omáčka (sladší)

– Zázvor, čerstvý a nastrouhaný

– Česnek utřený najemno

 

Tato směs povýší chuť kuřecího masa do jiné dimenze.

Bylo tedy naloženo a uloženo v lednici přímo v zázemí bauMaxxu. A bylo také započato velké chystání celé akce.

 

Parkoviště

Nečekal jsem něco podobného. Neviděl nikde jinde. A nikdo komu jsem vyprávěl neviděl také.

Jedno žhavé letní odpoledne se na parkovišti uprostřed nákupního centra objevil party stan, stoly a lavičky, nafukovací bazén 3×5 metrů se sítí na volejbal,  gril, sudy piva a auto s aparaturou. Prostě a jednoduše: hudba, víno, ženy, zpěv a hromada masa na gril! Od 16.odpolední do 23.noční se kolem padesátky lidí opravdu bavilo a kolemjdoucí nechápavě kroutili hlavami. Ti odvážnější se pokoušeli připojit a některým se opravdu podařilo…dostat až do bazénu.

Já, jakožto tvor jídlo upravující jsem se dočkal pocty veliké. Sám velký šéf pro mne čepoval a osobně nosil krásně orosené půllitry výborného Radegastu.

 

Jedno letní odpoledne…

Pro někoho pouhá epizoda v životě zaměstnance, jen smutně málo inspirovanému strávit kus života prací v „obchoďáku“. Pro mne vzpomínka, kterou k pobavení občas vypovím lidem ve svém okolí. Oni se vždy baví a já bych do toho šel každopádně znovu. Bylo to originální, zábavné a pamětihodné 🙂

 

kuře gril 01

Sdílejte...

2 Responses to “Grilování na parkovišti”

Komentáře