Hledat
Počasí
Počasí Praha 10 - Slunečno.cz
Nejnovější seriály
Hodnocení na SerialZone.cz
Řekli o jídle…

- "Objev nového jídla znamená pro člověka mnohdy více, než objev nové hvězdy"
Savarin

- "Gurmán, který myslí na kalorie, je jako prostitutka, která se dívá na hodinky"
James Beard

- "Největším nepřítelem českého kuchaře je jeho fantazie"
Zdeňek Pohlreich

Rubriky
Archivy
TOPlist
TOPlist
QR Code

QR Code

Anketa
Radar

ICELAND – mražené potraviny z UK a primárně hamburgery

hamburger & chipsKdyž jsem nedávno sepsal tento v podstatě seznam prvního nákupu, byl jsem si jist že první co chci vyzkoušet jsou hamburgery. Jak ty velmi průměrné housky tak, a to hlavně, hotové maso které v UK je také jen průměr. U nás bohužel z něj dost vybočuje směrem nahoru. Bohužel? Já myslím že to dojde každému kdo alespoň jednou ochutnal opravdu poctivě připravený hamburger z čerstvého masa v pravé americké briošce a může tudíž srovnat se spodinou z macgumy, či hambáčem z kdejakého stánku. Tu fajnovou briošku najdete tady a maso například tady. A věřte že propříště už vynechám i tu pitomou strouhanku. Dík výrobě klobásek jsem si uvědomil že to jde jinak!

No a proč jsem po těch mražených tak toužil? Já si je tam totiž kdysi dost oblíbil a tady je marně hledal. Dnes jsem jinde v chuti i kvalitě. Ale jak za chvíli poznáte netřeba se mrazáku v Icelandu vyhýbat. Vždyť už první obrázek vypráví pohádku o fajnovém hamburgeru.

 

Takže z čeho – budu se opakovat

 

Hovězí burgery – vyrobeno v UK

Tak o této možnosti jsem doslova snil posledních pět let. Od doby kdy jsem naposled byl v UK až dodnes. Proč? Je to snadné: zatímco tady v česku si dáte doma jednoduchý rychlý hambáč v jen dvou provedeních, tedy ten co si přinesete z mekáče a ten z mrazáku kdekoliv zakoupený a vždy stejný, hnusný, kuřecí, blátivý hnůj, tam si kdekoliv zakoupíte výběr z ohromující nabídky. Já si napoprvé vybral tento a byl opravdu skoro spokojen. Jeho jediná chyba je totiž tato: není to čerstvě mleté maso! Je z mrazáku.

 

4 100% hovězí mega burgery 454g – 80,- Kč

4 100% hovězí mega burgery 454g - 80,- Kč_01

 

 

Burger bulky – vyrobeno v UK

Naprosto žádné překvapení. Jsou to prostojednoduše klasické nudné housky které dostanete po celém světě za pět peněz. I když, 12 kousků za 35,- Kč? To není běžné ani u nás. Kvalita spíše směšná, cena konečně odpovídající na rozdíl od nákupu v jiném obchodu.

 

Bílé burger bulky 12ks – 35,- Kč

Bílé burger bulky 12ks - 35,- Kč

 

 

A jak – i tady se budu opakovat, páč prostá klasika

 

První byl samozřejmě klasický hamburger s bramborovými chipsy

– Houska
– Maso
– Ledový salát
– Kyselá okurka
– Cibule
– Hořčice
– Kečup
– Majonéza

 

>> Opravdu prosté a snadné. Maso připravíme buďto podle návodu na obalu, nebo jako já. Tedy už rozmrazené opékáme na pánvi (grilovací s mřížkou) 3 minuty z každé strany.

>> Hamburger jde většinou popořadě takto – v tousteru nebo pouze na vnitřní straně opečené na pánvi poloviny housek. Tu spodní naložíme hořčicí, kečupem a majonézou dle chuti, následuje ledový salát ideálně jen natrhaný na kousky, maso, okurka a cibule. Přiklopíme.

 

to je samozřejmě moje vrstvení a každý zvolí dle vlastní chuti a potřeby

Hovězí burger a bulka - klasický03

 

 

Druhý jsem si připravil snídaňový s vajíčkem

– Houska
– Máslo
– Sázené vejce
– Ledový salát
– Cibule
– Hořčice
– Kečup
– Majonéza

 

>> Tentokráte nejde o nic jednoduššího než na teplou spodní půlku natřít malinko másla které se rychle vsákne. Pak už jen tradiční základ z hořčice, kečupu a majonézy, ledový salát  a cibule. Klidně ale dochucovadla vynechejte a zůstaňte u másla, salátu, vajíčka. Stačí bohatě…

 

…k snídani, já si toto dávám k snídani moc rád, ovšem většinou na toustu, co ale s těmi mraženými bulkami, viďte…

Vaječný berger a bulka02

 

 

Třetí přišel vhod na odpolední sváču s krůtím masem

– Houska
– Pečená krůta
– Strouhaný sýr
– Rukola
– Hořčice
– Kečup
– Majonéza

 

>> Na opět tradiční základ jen naložíme hromádku překrájeného masa z pečeně, posypeme strouhaným sýrem Gouda či Cheddar a poklademe rukolou.

 

jedná se spíše sendvič a já jej jako takový dám ke svačině moc rád, je ne něm vše pěkně pohromadě

Krůtí burger a bulka s rukolou02

 

 

Čtvrtý opět klasický ve stylu cheeseburger s grilovaným čerstvým sýrem, rukolou a pečenými bramborovými plátky

– Houska
– Maso
– Rukola
– Hořčice
– Kečup
– Majonéza

 

>> V základu žádná změna – opečené housky, hořčice a kečup a majonéza. Maso, které ale opékám jen z jedné strany. Na tu pak položím sýr a pod grilem chvíli gratinuju. Pokladu rukolou.

 

jak si asi všimnete a pravidelní čtenáři jistě, začal jsem konečně používat rukolu, úplně jsem se do ní zbláznil, tady každopádně chybí rajčátko

Hovězí burger s grilovaným čerstvým sýrem, rukolou a pečenými bramborovými plátky02

 

 

23.1.2014 – na úplný závěr ještě kombinace, čerstvé maso a houska z mrazáku a nebudeme si nic namlouvat – přestože původně mícháno na pečené polpety v kombinaci 1:1 vepřové s hovězím, je toto o 100% lepší

Hovězí burger - čerstvé maso a bulka Iceland

 

 

 

Nakonec krátké shrnutí

Tyto hamburgery z mrazáku vážně stojí za to. Pro ty lenivější či neochotné pracovat s čerstvými surovinami. A to jsem občas i já.

Na chipsech nic není. Nakrouháme si brambory, necháme alespoň hodinku máčet ve studené vodě a pak dobře osušené smažíme v oleji stejně jako hranolky. Dík své tenkosti to nepotřebují nadvakrát.

Plátky pečeme v troubě na 220C. Já si předem při rozehřívání do ní odložím litinovou pánev. Tu pak popráším olivovým olejem z rozprašovače a pokladu půlcentimetrovými plátky právě nakrájené brambory. Znovu popráším a šup do trouby. Po asi 6-8. minutách otočím a peču do zlatava.

Mohlo by se zdát z předcházejících řádků, že jsem do hamburgerů opravdu blázen. Opak je pravdou. Já je v podstatě už delší dobu nerad. To jen shoda okolností mne stále nutí věnovat jim čas i chuť. Častým spouštěčem jsou kolegové v práci. Objednávají si ze stále přibývajících nabídek s dovozem rovnou do kanceláře a já se pak nestačím divit, čemu všemu říkají dokonalé. Slovy klasika:  je to marný, je to marný, je to

 

Tak nazdar příště a dobrou chuť 😀

 

 

MDMP

Sdílejte...

One Response to “ICELAND – mražené potraviny z UK a primárně hamburgery”

Komentáře