Hledat
Počasí
Počasí Praha 10 - Slunečno.cz
Nejnovější seriály
Hodnocení na SerialZone.cz
Řekli o jídle…

- "Objev nového jídla znamená pro člověka mnohdy více, než objev nové hvězdy"
Savarin

- "Gurmán, který myslí na kalorie, je jako prostitutka, která se dívá na hodinky"
James Beard

- "Největším nepřítelem českého kuchaře je jeho fantazie"
Zdeňek Pohlreich

Rubriky
Archivy
TOPlist
TOPlist
QR Code

QR Code

Anketa
Radar

Jižanská rajčatová polévka

Jižanská rajčatová polévka01Potřeboval jsem rychle využít polovinu obsahu krabičky rajčatového pyré. To je 250 gramů. Ono totiž snadno plesniví a neustálé vyhazování už mne dost štve. Postávala si v lednici vedle lahve s kuřecím vývarem, také načaté a kousek od další otevřené s červeným vínem. Jedno k druhému a ze zbytků jídla v lednici máme během patnácti minut hrnec polévky v italsko-francouzském stylu. Rajčatová polévka je má oblíbená. Takže s chutí do toho…

 

Dnes bez vážení

>> Po hrsti tvarově krásných nudliček julienne z mrkve a celeru orestujeme na lžíci olivového oleje. Přidáme lžíci hladké mouky dobře promícháme. Zasypeme malým jemně posekaným stroužkem česneku a zalijeme po chvilce deckou suššího červeného vína.

 

Zapomeňte na míchadla typu vařečka. Prostě si jen tak pohazujte kastrolem. Je to snadné, zábavné a netřeba dalších pitominek.

 

>> Na to vše nalijeme pyré a nezapomeneme vypláchnout krabičku, páč tam toho dost zůstane. Ještě minutku všelijak pohazujeme nádobou a přidáme lístek vavřínu, neboli listu bobkového. Pak zalijeme litrem a půl fajnového kuřecího vývaru, přivedeme k varu a pod poklicí ne úplně nádobu zakrývající necháme klidně bublat pět minut.

 

Včil už to chce alespoň lžíci a lehce občas zamíchat. Ne moc. Jen aby se mouka nechytala na dně. Mícháme zvesela a hravě, páč vaření je zábava. Fakt 🙂

 

>> Přidáme hrst rýže kterou já také našel hotovou v lednici a ještě dalších pět minutek necháme probublávat. Sůl a peř čerstvě mleté jsou samozřejmou nezbytností, stejně jako lžička cukru nebo medu. Tedy alespoň u mne. No a nakonec jsem to vylepšil jistou maličkostí. Našel jsem totiž ještě od Laděnky ve spíži skleničku sušeného medvědího česneku. Máčený deset minut ve studené vodě dodal lehkou příchuť, kterou mám jednoznačně raději než špetku provensálského koření.

 

Jižanská rajčatová polévka

No tak co? Jde to viďte. Za 15 minut! Porce doma, dvě v práci a jedna pro spolubydlu. Paráda…

Jižanská rajčatová polévka02

 

Přeji všem hezký den Pankáč

 

MDMP

Sdílejte...
Shrnutí
recipe image
Název
Jižanská rajčatová polévka
Datum vystavení
Hodnocení
51star1star1star1star1star Based on 1 Review(s)

Komentáře