Hledat
Počasí
Počasí Praha 10 - Slunečno.cz
Nejnovější seriály
Hodnocení na SerialZone.cz
Řekli o jídle…

- "Objev nového jídla znamená pro člověka mnohdy více, než objev nové hvězdy"
Savarin

- "Gurmán, který myslí na kalorie, je jako prostitutka, která se dívá na hodinky"
James Beard

- "Největším nepřítelem českého kuchaře je jeho fantazie"
Zdeňek Pohlreich

Rubriky
Archivy
TOPlist
TOPlist
QR Code

QR Code

Anketa
Radar

>> Když se nákup zvrhne v utrácení…

AGLO - španělské lahůdky a šunka od kosti…aneb nekoupím co dobré není. Jenomže toho dobrého je čím dál tím více. A následně to občas dopadá když moje zoufale nezničitelná chuť k jídlu je podpořena nabídkou typu neodolatelná. Začalo to tak nevinně. Jel jsem si vyzvednout vyreklamovanou klávesnici k tabletu.

Cestou zpět jsem podle plánu navštívil obchůdek s drůbeží a rybami kde tentokráte neměli včera zde uvedeného mořského ďasa. Paní prodavačka jíž jsem se omluvil za nedávno projevené podezření mi prozradila, že jej mívají celkem pravidelně. Koupil jsem si alespoň kachní hřbety s křídly o kterých už jsem psal a vyrazil zpět k domovu. Jenže…

 

 

Cestou k zastávce mne míjela tramvaj číslo 7 jedoucí směrem na Kubánské náměstí. Netušíc útok chystaný na mou peněženku a vzpomínajíc na hovězí líčka právě tam zakoupená před měsícem vyrazil jsem vstříc nákupu s vidinou dalšího vaření s líčky. Paní prodavačka mně tehdá povídala že je mají pořád. A mají, mimo jiného!

 

obchody na Kubáni

 

Jak vidíte na mapce nacházejí se na Kubáni přímo u zastávky tramvaje čtyři obchody pěkně v řadě za sebou. Takže pěkně popořadě a podle abecedy:

 

A/ farmářská prodejna – je to spíše kombinace. Jahody v říjnu asi od českého farmáře nebudou. Švestičky za 35,- Kč/Kg naopak. Těžko říct jak je to s jedlými kaštany které mají v nabídce. Ale ta vůně, ta mne tam doslova praštila přes nos. Mazal jsem k pultu a povídám: „nemáte tady náhodou otevřený soudek s kysaným zelím?“. Měli. Absolutně dokonalé zelíčko. Voňavé a kyselé jako blázen. Za 30,- Kč/Kg!!! Když jsem doma ochutnal jednoznačně jsem jej pasoval na zelného favorita roku a nadlouho dopředu. Nebo dokud se mi nepodaří udělat vlastní. Při té ceně je ale otázkou zda se to vyplatí. Každopádně bůček dnes už pátý den marinovaný doma v lednici má nového kamaráda.

 

zelíčko jako malované

kysané zelí

 

švestičky z čísi “vlastní zahrádky”

švestičky

 

 

B/ maso-uzeniny aglo – tady jsem dnes podruhé a líčka opravdu mají. Vybráno, platím… no jo jenže, co to ale vidí oko mé. V pultě s uzeninami obsáhlá nabídka originálních Španělských produktů která mám tak rád. Tedy vybírám:

 

 

Tunel Choriso – 298,-/Kg

Salchichon Tunel – 299,-/Kg

Fuet Extra – 49,-/Ks 170g

Šunka od kosti – 229,-/Kg

 

 

Ta šunka jen tak na doplnění. Je opravdu parádní. Šunkově šunková. Vlastně jí chybí jen jedno – ta skvělá příchuť ohně jako u šunky Pražské, grilované. Nejlepší jakou si umím představit. Asi ji zapeču narychlo s bramborami, vajíčky a smetanou.

 

líčka, šunka a hlavně parádní salchichon, chorizo a fuet – ten je má primární volba – co ta vaše?

AGLO - španělské lahůdky - popisky

 

 

C/ svět sýrů aglo – ano, ta prodejna je hned vedle a patří stejné firmě. Úchvatná nabídka sýrů z celého světa. České, Litevské, Francouzské, Holandské… Jenže! Nekoupil jsem si ani prd. No jo no. Dovolil jsem si příliš. Než jsem přišel na řadu byl jsem natolik unešen, že jsem si ten pult vyfotil mobilem. Ooo ta drzost. Jakmile jsem začal vybírat byl jsem upozorněn že toto teda nee. Že toto je soukromý prostor a… Konec a tečka. Další morální průjem té paní jsem nehodlal poslouchat a fofrem opustil soukromé prostory bez nákupu. Ta trubka místo aby byla ráda za reklamu zdarma kterou jí udělám i jen tím že tu fotku někomu ukážu se tak rozohnila, že jsem mazal pryč pyskujíc jak chorá vrána. Škoda. Její i má.

 

AGLO Trading – prodejny

 

D/ obchůdek kde mají vše – taková ta nádherná malá prodejna, večerka chcete li která převelice připomíná spoustu skoro už zapomenutých klasik z dob minulých. Mně dík nabídce chlebem a mlékem začínající, přes chlebíčky pokračující ke konzervě s gulášem a nudlema a moukou a cukrem a sýry i salámy a… prostě tam mají vše. A hlavně to tam voní! Překrásně. Čerstvým chlebem, sýry a uzeninami a člověčinou. Do takového obchodu jsem chodíval v rodném Havířově. Říkalo se mu mlíkárna a byl tomu dnes navštívenému moc podobný. Dodnes pamatuji jak mne coby malého kluka obsluhovala paní co si malinko šlapala na jazyk a bylo příjemná jako maminka. Měl jsem ji hrozně rád a ona to dodnes jistojistě netuší.

 

 

Tak to vidíte. Jeden krátký výlet za nákupy a tolik zážitků. Jen to moje bříško, to mi zase bude spílat bandurskou. Paní doktorce se mé testy moc nelíbí a já to stále ukecávám. Musím přeci pro vás přinést nějakou tu oběť. No a taky když vidím ta čísla:

 

TopList 42/2013
Statistika pro stránku:
Název: Moje Dobroty
Návštěvnost za minulý týden (14.10. 2013 – 20.10. 2013) je:

Pondělí: 451
Úterý: 511
Středa: 546
Čtvrtek: 489
Pátek: 561
Sobota: 543
Neděle: 514

Celkem: 3615

 

Prostě radost 🙂

 

pro vás všechny, milovníky dobrého jídla, pití a žití váš

MDMP

 

PS: k prvnímu odstavci – napadlo vás někdy jak moc se může podepsat zážitek v dětství plus zkušenost v dospělosti na výsledné, v mém případě zoufale nezničitelné chuti k jídlu? Já to mám zmapované dokonale a tu druhou, dospělou část už vlastně znáte aniž si to uvědomujete.

 

Sledujte mé příspěvky i na efbéčku

Sdílejte...

3 Responses to “>> Když se nákup zvrhne v utrácení…”

  • bL. says:

    Výborná inspirace, obchody jsem našel (včetně té Gertrudy u sýrů), takže jsem koupil italskou mortadelu a španělský tunel, oboje delikatesní. bL.

Komentáře