Hledat
Počasí
Počasí Praha 10 - Slunečno.cz
Nejnovější seriály
Hodnocení na SerialZone.cz
Řekli o jídle…

- "Objev nového jídla znamená pro člověka mnohdy více, než objev nové hvězdy"
Savarin

- "Gurmán, který myslí na kalorie, je jako prostitutka, která se dívá na hodinky"
James Beard

- "Největším nepřítelem českého kuchaře je jeho fantazie"
Zdeňek Pohlreich

Rubriky
Archivy
TOPlist
TOPlist
QR Code

QR Code

Anketa
Radar

Kuřecí paličky s lístkovým špenátem

chicken-drumsticks_01 První letos koupený špenátek jsem si dal ke kuřecímu a dokřupava opečeným bramborám. Nejspíše je odněkud ze španěl, jako vše co u nás v zimě kopíme v supermarketech, ovšem já mu prostě nemohl odolat.

Příprava prostá a rychlá, výsledek posuďte sami…

 

 

 

2 porce

– 4ks kuřecích paliček

– 2ks větší brambory

– 150g špenátových lístků

– 1ks stroužek česneku

– 1PL olivový olej

– 1PL másla

– 1PL smetany

– Sůl, pepř, sušený česnek

 

Kuře

Paličky jsem jen osolil, opepřil a posypal sušeným česnekem. Rychle opekl na pánvi s oříškem másla a olivovým olejem. Poté 25 minut v troubě na 220°C.

Špenát

Jen minutku spařené lístky jsem rychle zchladil ledovou vodou, vymačkal ji z nich a překrájel – ne moc. Na pánvi rozpustil opět oříšek másla na druhé polovině oleje. Zpěnil nadrobno posekaný česnek a špenát přidal němu. Prohřál, osolil a opepřil, zalil lžicí smetany.

Brambory

Napůl uvařené a vychlazené čtvrtky (popravdě mi zůstaly od posledně) jsem překrájel na kousky a usmažil jako hranolky.

 

Toť vše. Opravdu brnkačka.

Kuřecí paličky s lístkovým špenátem06

 

[fb_like]

Sdílejte...

Komentáře