Hledat
Počasí
Počasí Praha 10 - Slunečno.cz
Nejnovější seriály
Hodnocení na SerialZone.cz
Řekli o jídle…

- "Objev nového jídla znamená pro člověka mnohdy více, než objev nové hvězdy"
Savarin

- "Gurmán, který myslí na kalorie, je jako prostitutka, která se dívá na hodinky"
James Beard

- "Největším nepřítelem českého kuchaře je jeho fantazie"
Zdeňek Pohlreich

Rubriky
Archivy
TOPlist
TOPlist
QR Code

QR Code

Anketa
Radar

Makrela se slaninou a šťouchané brambory s karotkou

makrela se slaninou a šťouchané brambry s karotkou01Mám rybí období. To teda bez debat a od vánoc téměř v jednom kuse. Ryby a čočku teď vrcholně upřednostňuji. Makrela je ryba chuťově nevyzpytatelná a pokaždé jiná. Pro mne. Jednou její zápach plný rybiny nemohu ani cítit. Jindy zase právě na to se vyloženě těším. Každopádně tentokráte jsem měl chuť na vyloženě tradiční grilovanou na klacku nad dřevěným uhlím. Jenže kde to vzít uprostřed zimy. Takže trouba, vysoká teplota a něco, co k rybě běžně nepoužíváme. Slanina!

Makrela se slaninou? Úplně klidně. K té totiž pasuje jako hrnec… však to znáte.

 

  

Makrela se slaninou a šťouchané brambory s karotkou

>> Ta příprava je směšně jednoduchá jako ryba sama. Tu je zapotřebí nejdříve opravdu hodně dobře očistit. Omýt, zbavit jakýchkoliv vnitřních nečistot a zbytků. Samy o sobě totiž dokážou zničit celý výsledek právě tou protivnou rybinou. Ono je totiž této už tak dost v mase samotném.

>> Rybu, hlavně uvnitř dobře osolíme, trocha pepře neuškodí a ještě lepší je větvička tymiánu do bříška společně s plátkem slaniny. Povrch, kůži potřeme olivovým olejem a na mřížce v uzavřeném pekáči (ne ale nutně) vložíme do trouby rozpálené na 190°C. Po dvaceti minutách můžeme na dno šplíchnout trochu vody, troubu vypneme a necháme maso dojít.

>> Brambory jsou opět lehounká záležitost. K vařícím se kouskům přidáme 5 minut před koncem kousky, nebo nudličky karotky. Pak slijeme a ušťoucháme s máslem.

 

makrela se slaninou a šťouchané brambry s karotkou

 

MDMP

 

Sdílejte...
Shrnutí
recipe image
Název
Makrela se slaninou a šťouchané brambry s karotkou
Datum vystavení
Hodnocení
51star1star1star1star1star Based on 1 Review(s)

Komentáře