Hledat
Počasí
Počasí Praha 10 - Slunečno.cz
Nejnovější seriály
Hodnocení na SerialZone.cz
Řekli o jídle…

- "Objev nového jídla znamená pro člověka mnohdy více, než objev nové hvězdy"
Savarin

- "Gurmán, který myslí na kalorie, je jako prostitutka, která se dívá na hodinky"
James Beard

- "Největším nepřítelem českého kuchaře je jeho fantazie"
Zdeňek Pohlreich

Rubriky
Archivy
TOPlist
TOPlist
QR Code

QR Code

Anketa
Radar

Mrkvová polévka s hlívou a krupicovým drobením

Mrkvová polévka s hlívou a krupicovým drobenímNáhodná připomínka kolegy v práci, okamžité zalíbení v převelice jednoduchém receptu podpořené veskrze příjemnou zkušeností z první přípravy doma. Tři jednoznačné důvody proč se s vámi podělit o tuto dobrotu.

Kolega Robert si při povídání o houbaření vzpoměl na dvě podstatné věci. Že totiž u nich v rodině se několik lidiček vyzná i v houbách jako je Kotrč, nebo Čirůvka fialová a z těchto už jeho babička připravovala celou rodinou velmi oblíbenou polévku. A jak už jsem naznačil, je to až směšně snadné vaření.

 

Posuďte sami a tentokráte bez zbytečných gramáží

 

>> Na lžíci či dvou olivového oleje v kastrolu rozehřátého nasypeme plný hluboký talíř hrubě nastrouhané, nebo na julienne pokrájené mrkve. Promícháme a přidáme stejnou hromadu na proužky pokrájené hlívy. Opět promícháme a na mírném plameni pod poklicí chvíli dusíme ve vlastní šťávě.

>> Přidáme nadrobno posekaný stroužek česneku, zalijeme litrem a půl kuřecího vývaru a opět pod poklicí pomalu vaříme. Pak vsypeme připravené drobení a ještě jednou pět minut. Ochutíme pouze solí, pepřem a hrstí pažitky a petrželky.

 

No a to je celé. Ještě ale opakování.

 

>> Drobení je když – na suché pánvi orestujeme čtyři lžíce hrubé krupice (ne té dětské), odstavíme a po asi třech minutách vmícháme vajíčko. To pak postupně promícháváme a vzniklé hrudky drtíme až jsou přibližně stejně velké (či spíše malé). Vše pak necháme půl hodinky proschnout z čehož vyplývá že připravujeme jako první.

Nebo předem, více a necháme v pixle v mrazáku. Stačí pak jen odsypávat.

 

no a takhle to vypadá v detajlu…

Mrkvová polévka s hlívou a krupicovým drobením01

 

 

Tož to je fofr viďte…

 

 

MDMP

Sdílejte...

2 Responses to “Mrkvová polévka s hlívou a krupicovým drobením”

Komentáře