Hledat
Počasí
Počasí Praha 10 - Slunečno.cz
Nejnovější seriály
Hodnocení na SerialZone.cz
Řekli o jídle…

- "Objev nového jídla znamená pro člověka mnohdy více, než objev nové hvězdy"
Savarin

- "Gurmán, který myslí na kalorie, je jako prostitutka, která se dívá na hodinky"
James Beard

- "Největším nepřítelem českého kuchaře je jeho fantazie"
Zdeňek Pohlreich

Rubriky
Archivy
TOPlist
TOPlist
QR Code

QR Code

Anketa
Radar

Na grilu – rychlá letní fazolačka

fazol10Cožeee? Fazolačka na grilu? Ale no tak, no tak jo jako. Je to o tom špekáčku. Já totiž se snažím šetřit i na tom grilu. Jaksi mi vadí, že pro ideální rozpálení potřebuji uhlíky v množství, které vydrží doutnat půl hodiny, ale steak na tom připravuji sotva 6 minut. A protože se tohle nedá ukecat, snažím se zbývající teplo nějak využít. Takže nejčastěji vypnu ventilátor a položím na rošt pořádný kus buřtu. No a ten pak, spíše zauzený než grilovaný, skvěle pasuje do polévek, nebo buřtguláše. A tak tedy na grilu. Fazolačka.

 

Příprava

1/ Na oříšku tuku, já z uzeného vývaru, orestujeme základ na lečo. Papriky, rajčata, cibuli, česnek, pálivá paprička.

2/ Zasypeme to lžicí jáhlových vloček a přidáme plechovku fazolí. Zalijeme tím vývarem, přivedeme k varu a vedeme 10 minut.

3/ No a to je celé. Dochutíme dle potřeby a vlastní chuti. Rovnou do talíře je skvělá čerstvá majoránka. A je to skvělé.

 

Překvápko

Na něco lehčího z fazolemi jsem měl chuť celý den. Rozhodně bez mouky a s minimální chutí složitě vařit. Takže jsem jen doma vyhodnotil obsah nákupu a bylo jasno. Musím přiznat, že výsledek mne dost překvapil.

Jen doporučím, pokud chcete výraznější rajčatovou chuť (a ta není od věci), přidejte si k čerstvému i rajče z plechovky. Já připravuji polévky většinou z litru a půl vývaru. To by vylepšily asi 3 lžíce. A stejně tak do základu je zajímavé přidat stejné 3 PL bílého vína.

Jáhly jsou fajn. Bezlepkové. Není to sacharidová bomba jako mouka. Můžete vynechat i je a použít pohanku, rýži. Nebo nakonec zahustit rozšlehanými vajíčky. Nebo krupicovým drobením.

 

Patnáctiminutová polívka

fazol01

 

fazol02

 

fazol03

 

fazol04

 

fazol05

 

fazol06

 

fazol07

 

fazol08

 

fazol09

 

Fofr, fotky narychlo mobilem a dva talíře během desíti minut. Mňam. MDMP

 

Sdílejte...

Komentáře