Hledat
Počasí
Počasí Praha 10 - Slunečno.cz
Nejnovější seriály
Hodnocení na SerialZone.cz
Řekli o jídle…

- "Objev nového jídla znamená pro člověka mnohdy více, než objev nové hvězdy"
Savarin

- "Gurmán, který myslí na kalorie, je jako prostitutka, která se dívá na hodinky"
James Beard

- "Největším nepřítelem českého kuchaře je jeho fantazie"
Zdeňek Pohlreich

Rubriky
Archivy
TOPlist
TOPlist
QR Code

QR Code

Anketa
Radar

Nádobí z Ikea? No proč ne?

ikea Vážně občas zírám, jaké nesmysly si dokáží lidé pořídit do kuchyně. Nejhrůznější jsou každopádně nože. Já snad neznám osobně nikoho, kdo by své nože, třebas i kvalitní udržoval jak se patří. A vězte, že i ty levné šmejdy to vážně potřebují. Stalo se nejednou, že jsem šel vařit k někomu. K sestřence, známému, kamarádovi do jeho restaurace. Téměř vždy sebou beru nože vlastní. Téměř vždy se o ně bojím. Když například někdo začne velkým dranžírákem krájet chleba, trpím. Pokud ovšem vykosťovákem píchá do vařících se brambor, „že prej jestli už jsou hotové“, mám záchvat a přestávám být přátelský. Nekompromisně!

 

 

Tohle je perla – nikdy si ho nekoupím

Zwilling Damascus

Santoku damascus

 

 

Tohle opravdová kvalita – doporučuji

Zwilling Professional

Santoku

 

 

Občas, náhodně, má člověk trochu štěstí a podaří se mu narazit na kvalitu za rozumné peníze. Já takto zahlédl krásnou řadu kovaných nožů za nesmyslně nízkou cenu v Hypernově (dnes Albert). A protože jsou opravdu kvalitní, koupil jsem je nejen sobě.

Nože kované

 

Kvalita může mít své nevýhody. Pro mne je to tloušťka oceli. Cibulka do tatarky musí být nakrájená opravdu najemno. A na to lepší pružná a tenká ocel levných výrobků z například Ikea. I tady je ovšem zapotřebí vybírat s rozmyslem.

 

Nože Ikea

 

Mimochodem ten zubatý nůž na pečivo je snad nejlepší na krájení chleba i čerstvé bagety, jaký jsem kdy v životě vyzkoušel. Paradox za pár kaček.

Nože ikea

 

Krom jiného, mohu z Ikea vřele doporučit sadu nádobí z řady Ikea 365+

Ikea 365+

ikea365 sada nádobí_net

Toto je celá malá sada. Ovšem můžete si vybírat z jednotlivých kusů a sadu si sestavit sami. V poměru cena/kvalita opravdu slušná koupě.

 

 

 

MDMP

Sdílejte...

Komentáře