Farmářské tržiště Praha

Japan eShop

Bleší trhy – málem bych na “Kolbenku” zapoměl! Kdo přijede do Prahy s holým zadkem jako kdysi já, měl začít s nákupy právě tady. Nejen, že se tu dá zakoupit kdejaký doplněk, vybavení či potřeba do domácnosti – použité i nové, šunt i kvalita… Co je ale zajímavé, nabízejí tady také potraviny. V různé kvalitě a často s prošlou zárukou. Nicméně při troše pozornosti není problém vyhlídnout si to své. A koupit originální Dijonskou hořčici za 15,- Kč skleničku (150ml) je každopádně kauf. Stejně tak produkce firmy Levné potraviny. Tito vykukové odkoupí od výrobců uzenin například skrojky salámů, úhledně je zabalí do vakua a máte k dispozici poličan za 70,- Kč / Kg!

Ruské speciality – to je zvláštní kapitola tržiště na Kolbence. Ne že by nebyly na každém rohu Prahy. Jenomže tady mají opravdu skvělou nabídku uzených a sušených ryb. Například uzená “bříška z lososa” (350,-/Kg) či mořský okoun (330,-/Kg) jsou prostě excelentní. Jen bych je nejedl přímo z pultu. Mám svou úpravu.

Řeznictví Pavlistady si neodpustím dvě poznámky:

1/ Na to že prodávají většinu masa od českých chovatelů, je rozdíl oproti ceně prodejců na farmářkých trzích opravdu dost markantní.

2/ Přístup prodávajícího: velmi ochotný, ovšem s každým kusem masa rychle zády k zákazníkovu, upravit na špalku a šup s tím na váhu a do sáčku, aniž by ukázal co vlastně balí. Já chci vidět co kupuji jak při výběru, tak ještě před zabalením. Obzvláště při ceně 400,- Kč/Kg a více!

 

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš Email (vyžadováno)

Předmět zprávy

Vaše zpráva

Sdílejte...