Sông Lam v Praze, Ostrovní ulici, č.p. 23, pár kroků od stanice metra Národní třída – skvělá nabídka Vietnamské kuchyně. Samozřejmě výborná polévka PHỞ a BÚN.

Sông Lam

VILLA RICHTER Restaurants v Praze, Staré zámecké schody, Pražský hrad – jedno z nejkrásnějších míst a veliká romantika. Je na 50. místě Maurerova výběru Grand restaurant a místo, kde pánové v soutěži Na nože, vysílané v TV Prima ukončili svou "honbu" za titulem "superšéf".

VILLA RICHTER

Restaurace a penzion U koně v Klokočné, Praha – Východ (Mnichovice) – je podnik rodiny Sapíkových, která se řemeslu kuchařskému věnuje už od 17. století. Je na 27. místě Maurerova výběru Grand restaurant a vězte, že pan Jaroslav Sapík je opravdová legenda českého pohostinství. Vařil na Hradě Václavu Havlovi i Alžbětě II. Letos (2011) byl hlavním šéfkuchařem na únorovém Plesu v Opeře.

Restaurace a penzion U Koně

Penzion a restaurant v Polích v Číčovicích, asi 16 Km od metra v Praze Dejvicích. Citlivě zrestaurovaná budova Jezuitského statku z 18.století inspirovaná českým a moravským, stejně jako italským a francouzským venkovem. Na svém webu píší, že jsou venkovská restaurace a nestydí se za to. Mají důvod. V roce 2011 se restaurace umístila v TopTen Maurerova výběru Grand Restaurant.

Penzion & Restaurant v Polích

Gurmet panda v paláci Koruna na Václavském náměstí. Jde vlastně o zcela průměrné asijské bistro. Mají však v nbídce několik originálních vietnamských jídel v čele s výbornou polévkou Pho Bó.

Gurmet panda

El Emir v paláci Koruna na Václavském náměstí. Originální libanonská kuchyně. Jídelníček je vskutku úchvatný.

El Emir

YesBurger v Praze na Žižkově. Klasická nabídka burgerů a některých mexických “klasik” jako jsou smažené plněné Jalapeňos či Burito, které ani nemají v jídelníčku na webu. Příjemné rozšíření nabídky rychlého občerstvení v Praze a bohužel i jisté zklamání ve formě příliš propečených burgerů s velikou dávkou mletého pepře. Přesto doporučuji.

YesBurger

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš Email (vyžadováno)

Předmět zprávy

Vaše zpráva

Sdílejte...