Hledat
Počasí
Počasí Praha 10 - Slunečno.cz
Nejnovější seriály
Hodnocení na SerialZone.cz
Řekli o jídle…

- "Objev nového jídla znamená pro člověka mnohdy více, než objev nové hvězdy"
Savarin

- "Gurmán, který myslí na kalorie, je jako prostitutka, která se dívá na hodinky"
James Beard

- "Největším nepřítelem českého kuchaře je jeho fantazie"
Zdeňek Pohlreich

Rubriky
Archivy
TOPlist
TOPlist
QR Code

QR Code

Anketa
Radar

Pakora

Pakora01Původem z Indie, Bangladéše, Pakistánu, je těstíčko z kukuřičné a cizrnové mouky a vody, nebo bílého vína. Podle oblasti se může složení těstíčka měnit a obsahovat i vejce a různé druhy koření a zeleniny nadrobno nasekané.

Já ji poprvé viděl v pakistánském bistru v Anglii. Neznajíc ani slovo v angličtině, ukázal jsem na tu věc a prsty naznačil, že teda tři kusy. Pakistánec reagoval pro mne naprosto nepochopitelně…prostě mi to odmítnul prodat! Až o několik týdnů později, vybaven už nějakou slovní zásobou jsme si to vysvětlili a já užasle zjistil, že mne vlastně chránil. Ano opravdu chránil. Konečně jsem ochutnal a ihned bolestivě pochopil. Peklo, které se rozpoutalo v mých ústech bylo strašné a slzy vyhrknuvší mi z očí nefalšované.

Do těstíčka z cizrnové a kukuřičné hladké mouky smíchané s vajíčkem a studenou vodou, je přidána sůl, pepř, kari a kurkuma, mletý koriandr a směs garam maasala. Dále najemno nasekaný česnek, cibule, chilli paprička. Kousky těsta pak prudce smažené v oleji a velmi horké podávané s dipem z majonézy, jogurtu, česneku, chilli papriček a cibule. Je možné si smíchat směs nahrubo pokrájených brambor, cibule a hrášku a toto jen zahustit těstíčkem. Smažit jako placičky. Nebo v něm obalit kousky jakékoliv zeleniny, nejčastěji brambor, cibule, dýně.Samozřejmě ryby, nebo kuře. To je vynikající předem naložené ve směsi z čerstvého zázvoru, česneku, citronové šťávy, cukru a rybí omáčky. Fantazii se meze nekladou a možností je nepřeberně…

 

Pakora02

Sdílejte...

Komentáře