Hledat
Počasí
Počasí Praha 10 - Slunečno.cz
Nejnovější seriály
Hodnocení na SerialZone.cz
Řekli o jídle…

- "Objev nového jídla znamená pro člověka mnohdy více, než objev nové hvězdy"
Savarin

- "Gurmán, který myslí na kalorie, je jako prostitutka, která se dívá na hodinky"
James Beard

- "Největším nepřítelem českého kuchaře je jeho fantazie"
Zdeňek Pohlreich

Rubriky
Archivy
TOPlist
TOPlist
QR Code

QR Code

Anketa
Radar

Phở Bò Instant Rice Soup – Vifon & Oh! Ricey

Phở Bò Instant Rice SoupTeda nerad ale musím se přiznat. Kde kdo už ví a zná tyto polévky a stejně tak ví že já jsem v nich absolutně ztracen. Phở Bò je dle mého názoru jedna z nejlepších polévek na světě a náležitě si ji vychutnávám kdykoli a kdekoli. Jenže…

Jak už známo umím si ji uvařit opravdu dokonalou. Těch 12-15 hodin přípravy se ale může pěkně vymstít, respektive znehodnotit. Posuďte sami:

Já stejně jako kdokoliv jiný mívám běžně, jak babička říkávala velké oči a malý žaludek. Takže si můžete být jisti, že když mám největší chuť na tuto dokonalou polévku není k dispozici doma a někam na ni zajít nemám čas. Naopak mám li navaříno chybí ta chuť. Po 14. dnech ji můžu vylejt do záchoda. Myšičky mějte se a pápá.

 

 

Takže pytlíkovka

Přišel jsem na ni náhodou a přestože na hony vzdálena originálu je více než použitelná. Komu zachutná bude se po kvalitě doslova pídit.

 

nejdříve jsem narazil na toto – stojí to za prd

Pho cubes

 

 

nedávno ale na tyhlety instantky a s těmi se už můžete pouštět do větších akcí

Oh! Ricey Phở Bò Instant Rice Soup

 

Vifon Phở Bò Instant Rice Soup

 

 

Takže o čem to je

 

Oh! Ricey mám radši. Je taková umírněná a více připomíná chuť originálu. Vifon to pojal po svém a chuť nabízí brutální až protivnou. U obou se počítá obecně s tím že je jak uvidíte dole na videu prostě zalejete vodou. Konec. Tečka.

Já ale obsah sáčkú z jednoho balení prostě a jednoduše šoupnu do jednoho a půl litru vývaru, přidám lžíci originální rybí omáčky a…

 

…mám docela slušnou polévku odpovídající originálu mnohem více než rádoby gulášovka české provenience od Vitany

PhoBó z pytliku02

 

Nudle použiji přímo z pytlíku a jsem za ně rád – jelikož instantní jsou jedlé 3 minuty po zalití vroucí polévou. Přidávám to stejné co Vietnamci doma – hovězí maso z polévky předem uvařené, cibuli či jarní cibulku, petrželku a koriandr, chilli omáčku, citron či ocet, pepř, Mungo klíčky, bambusové výhonky, pórek…

 

Já vím! Není to správně ale do jisté míry přijatelné. Volba je na každém z vás. Pokud toto vyzkoušíte jako první možnost je to marné, je to marné, je to marné. Pakliže ale jako občasnou náhradu, proč ne…

s nadšením se vrátíte k opravdové Phở Bò – k polévce doslova elitní

 

Takto raději ne!

VIFON (Vietnam) Phở Bò / Vietnamese Style Instant Rice No…

 

 

MDMP

Sdílejte...

2 Responses to “Phở Bò Instant Rice Soup – Vifon & Oh! Ricey”

  • Petra C. says:

    Ricey? Kde tuhle značku prodávají? Že bych to zkusila. Nemám ráda tyhle instantní polévky a bojuju se zbytkem rodiny, který si neustále dokola kupuje a s velkou chutí dává kuřecí od Yum Yum.

  • Moje Dobroty says:

    Oh! Ricey – to věcí náhody Peti. Já na ně natrefím nejčastěji v nějaké „večerce“ číňanů a vietnamců.
    Jinak je to celkem výjimka. Ty YumYum se žlutejma žluklejma nudlema nemůžu ani cítit. Už jen proto, že s kuřetem to nemá společný ani obrázek na obalu.

Komentáře