Hledat
Počasí
Počasí Praha 10 - Slunečno.cz
Nejnovější seriály
Hodnocení na SerialZone.cz
Řekli o jídle…

- "Objev nového jídla znamená pro člověka mnohdy více, než objev nové hvězdy"
Savarin

- "Gurmán, který myslí na kalorie, je jako prostitutka, která se dívá na hodinky"
James Beard

- "Největším nepřítelem českého kuchaře je jeho fantazie"
Zdeňek Pohlreich

Rubriky
Archivy
TOPlist
TOPlist
QR Code

QR Code

Anketa
Radar

Pinzeta v kuchyni, aneb není kousku aby na něm nebylo…

multifunkcni-pinzeta-presto…byl to pan Riddi kdo mne před už drahným časem inspiroval a já se vypravil na nákup. Sehnat pinzetu pro kuchaře nebylo nijak složité. Značce Tescoma jsem věřil vždy a proto i výběr nebyl o velkém rozmýšlení. Bohužel ale nezkušenost má a řekl bych i výrobce se projevila u mne velmi standartně. Rozlámal jsem ji.

Ale jak to celé bylo.

Já tuhle věcičku chtěl využít primárně jako nástroj vhodný k uchopení horké suroviny. Dále jako univerzální míchadlo které je vždy po ruce a téměř neustále v ní. Nakonec až jako opravdovou pinzetu. Tedy něco k uchopení něčeho malého na co prsty jsou příliš surové. Například k doupravení čehokoliv na talíři při focení. Ve druhém a třetím případě se opravdu vyplatila. Ten první ale…

 

 

Takže postupně

Narychlo a bez velkého rozmýšlení jsem si vybral tento v té době jediný nabízený kousek. Za tu cenu velmi přijatelné a vhodné nářadí. Jenže:

1/ rozestup konců je asi dva centimetry. Co do toho asi tak chytíte bez roztažení? A ještě hůře. Jak to chytíte v například liru oleje když to plave? Pokusíte se tedy konce roztáhnout na větší rozteč. Chyba!

2/ druhý konec totiž není nic jiného než bodový svár. Tedy něco poměrně křehkého a ne tak úplně spolehlivého. Do jisté míry ovšem. Čekal jsem tedy až opravdu praskne a já v rámci záruky pomažu na prodejnu s reklamací. Nestalo se.

3/ musím přiznat že i po dvou letech to stále drželo pohromadě a já se prostě trápil s jistou nepoužitelností.

 

Resumé

Je to nástroj použitený stejně tak jako trapič. Malý rozvor, a ta spára na konci ve spoji. Věčně to v něm praská a nejhorší je mytí a utírání v utěrce. Buď skřípnete prst nebo utěrku. Kolikrát jen jsem z toho tahal nitky z poničené utěrky. Dopadla jak dopadla. Jednou večer jsem ji rozlomil násilím vědouc že bez další se neobejdu. Takže nový výběr.

 

už je po ní

Kuchyňská pinzeta PRESTO á 109

 

 

Intermezzo

No to jsem vážně nečekal. Takto jsou vyrobeny v podstatě všechny. Jakoby firmy a jejich návrháři nejenže nevěděli o použitelnosti nic. Vono to navíc připomíná moderní konzumaci spotřebního zboží. Kupte, zlomte a přijďte pro nové. No a taky ty ceny. Věřte nebo ne, ale já našel i kousky přes 2500,- Kč! Žeby platina???

 

 

Takže znovu

Po velkém vybírání a rozmýšlení jsem opět zakoupil Tescomu – tuto. A musím říci že se polepšili. Ty nástavce za 190 kaček navíc jsou a nejsou výhra. Mně se docela líbí a využiji jejich možností. Každopádně ale pinzeta má primární tvarování daleko promyšlenější a rozvor dobré 4 centimetry. A to je vono.

1/ chytím tím cokoliv a snadněji. Stejně tak ale malé věcičky za použití menšího násilí i úsilí.

2/ je bohužel designově poněkud chudší. Jakési perforace proti klouzání v prstech by od věci nebyly. Stejně tak i silnější materiál namísto profilovaného plechu.

3/ koncovka ve spoji je stále stejná. Opět podotýkám: to jsou opravdu inženýři v projekci tak nezkušení? Kua proč si nenajmou kuchaře?

 

Resumé

Návrh průměrně nevzdělaného netechnika. Už jste vážení někdy slyšeli o klasice jménem nýt? Ano, je to ta blbina co drží pohromadě Golden Gate či San Franciský most. A světe div se, existuje i v duté verzi. Takže, tahle věcička udělá hned dvě služby – pinzeta bude oppravdu držet pohromadě a navíc si ji mohu pověsit na háček. Ne do té pitominy z plastu která je typickou ukázkou designérství pro oko.

 

a tak s novou snad už na věčné časy, no…

Multifunkční kuchařská pinzeta PRESTO á 299

 

 

No a víte co? Já vám za ten nýtek 50,- kaček připlatím. Fakt. Jen mi prosím pěkně nikdo nenavrhujte abych si koupil tři různé namísto jedné univerzální. To bych totiž vrhnul. A ne tou pinzetou.

O výrobcích Tescoma nepíši poprvé, ale tento mne opravdu rozohnil. Není to jen o funkčnosti či zpracování. Vždyť s ostatními jsem více než spokojen. A snad právě proto. Chce to vylepšit na úrověň tradičního průměru. Mimochodem, uvítal bych o nejméně centimetr menší průměr silikonového kolečka na sázená vejce a podobné věci. Tedy na průměr tradiční 😛

 

 

MDMP

Sdílejte...

2 Responses to “Pinzeta v kuchyni, aneb není kousku aby na něm nebylo…”

  • Hannah12 says:

    Hmmm, tak o pinzetě uvažuju už drahnou dobu. Jen jsem se zatím nevypravila na průzkum trhu.
    Tahleta vypadá docela přijatelně, a to i cenou. Tož počkám na tvé zkušenosti s ní a pak eventuálně zakoupím. 🙂

Komentáře