Hledat
Počasí
Počasí Praha 10 - Slunečno.cz
Nejnovější seriály
Hodnocení na SerialZone.cz
Řekli o jídle…

- "Objev nového jídla znamená pro člověka mnohdy více, než objev nové hvězdy"
Savarin

- "Gurmán, který myslí na kalorie, je jako prostitutka, která se dívá na hodinky"
James Beard

- "Největším nepřítelem českého kuchaře je jeho fantazie"
Zdeňek Pohlreich

Rubriky
Archivy
TOPlist
TOPlist
QR Code

QR Code

Anketa
Radar

Plněný kuřecí řízek

Plněný kuřecí řízek01 Jojo. Nejen tradiční kuchyně či cizokrajné speciality, ale také hospodská klasika občas přijde k chuti. A ať si říká Pohlreich co chce, jsem si naprosto jist, že nemálo zákazníků s radostí vybere z nabídky jídelníčku nezdravou smaženou dobrotu, namísto překvapení v podobě neznámé lahůdky třebas i světově proslulé.

 

 

 

Na dvě porce stačí bohatě jedno prsíčko.

>> Maso si nakrojíme a pod mikrotenovým sáčkem lehce navlhčené, aby se netrhalo a nelepilo rozklepeme. Vůbec není třeba bát se. Prostě roplácat a nepotrhat.

>> Osolíme, já česnekovou solí a poklademe vším, na co máme chuť po téměř celé ploše. Tentokrát jsem použil feferonkovou pastu, anglickou i klasickou slaninu, cibuli, čerstvou papriku a ementál.

plněný kuřecí řízek_postcard

 

Žádná kapsa, či závitek a už vůbec ne párátka.

>> Prostě přeložíme na třetinky, zplácneme a překrojíme napůl. Čím silnější balíček bude, tím déle se smaží. Chceme li jistotu, použijeme fintu. Zarolujeme do fólie, utáhneme konce a ve vodě vaříme asi 5 minut. Tím se zpevní soudržnost a máme jistotu, že maso nebude syrové. Zchladíme a teprve potom překrojíme a obalíme v trojobalu.

>> No a usmažíme. Druhá finta. Obalovali jsme maso syrové a nemáme jistotu, že je dobře prosmažené? Mikrovlnka, minutu na plný výkon a hotovo. Nebojte se, že snad bude méně křupavé.

Plněný kuřecí řízek02

 

Co použijeme jako náplň, je pouze věc fantazie a možností naší lednice. Jedna ze zajímavých kombinací jsou lehce orestovaná kuřecí játra, hermelín a buráky s kouskem utřeného česneku ne mase. Zajímavé a výjimečné.

Podávané se smaženými brambůrky a domácí tatarkou, no mlaskal jsem i ohromě.

To na obrázku je pouze třetina jediného prsíčka.

Sdílejte...

Komentáře