Hledat
Počasí
Počasí Praha 10 - Slunečno.cz
Nejnovější seriály
Hodnocení na SerialZone.cz
Řekli o jídle…

- "Objev nového jídla znamená pro člověka mnohdy více, než objev nové hvězdy"
Savarin

- "Gurmán, který myslí na kalorie, je jako prostitutka, která se dívá na hodinky"
James Beard

- "Největším nepřítelem českého kuchaře je jeho fantazie"
Zdeňek Pohlreich

Rubriky
Archivy
TOPlist
TOPlist
QR Code

QR Code

Anketa
Radar

Připravte si mrazáky, je tady Iceland

icelandlogoBritský řetězec Iceland, jehož specializací je mražené zboží, zahajuje v Česku expanzi. Plánuje otevřít desítky prodejen a do pěti let chce zaměstnat přes 2000 lidí. Celková investice přesáhne miliardu korun.

Takto a v několika dalších podobách se od prosince loňského roku vyjadřují titulky různých českých deníků. A já nemohu než poznamenat: konečně!

Ne že bych si nějak zvlášť potrpěl na mražené polotovary. Tím hlavním důvodem je prostá nostalgie. Když jsem totiž v Anglii žil a v tomto řetězci i běžných marketech nakupoval, navyknul jsem na slušnou kvalitu která je snadno k mání. A tím snadno myslím i ceny. První prodejna v Praze a jedna ze tří v ČR je tedy v provozu a já se tam vypravil na nákup. Posuďte z následujících řádků zda to stojí za to…

iceland.cz

 

Hned první nákup mne stál rovných 480,- Kč a věřte že z té hromady by jste čtyřčlennou rodinu krmili dva dny. To už je ale volba velmi konkrétní. Já nakoupil pro sebe a spolubydlu a hlavně experimentoval. Následující popis bude spíše o jednotlivých produktech. Menu posléze dodám v článcích více či méně obsáhlých vždy z jednoho daného produktu.

 

 

První nákup

Křupavá pizza s česnekem a sýrem – 40,- Kč

Bílé burger bulky 12ks – 35,- Kč

4 100% hovězí mega burgery 454g – 80,- Kč

Vepřové a hovězí klobásky 500g – 35,- Kč

Výhodné balení jehněčí kotlety 1kg – 150,- Kč

Karamelový Cheesecake 455g – 45,- Kč

Hovězí Madras 375g – 45,- Kč

Kachna v pekingské omáčce 375g – 50,- Kč

 

 

Jednotlivé položky

Křupavá pizza – vyrobeno v Itálii

Bohužel, první a rovnou nejhorší volba. Ta pizza je opravdu tenká a křupavá jak tvrdí popiska. Jenže tím to končí. Je naprosto bez chuti a soli. Navíc doslova šokuje absolutní absencí rajčatové chuti – pyré tam prostě není. To je ale myslím v pořádku. Tato pizza je prostě bez rajčat. Takže po upečení, já v troubě na 220C deset centimetrů pod horním grilem do zlatava překrásně voní a po osolení a přidání kečupu není vůbec špatná. Na rozdíl od… No to necháme být.

 

křupavá pizza s česnekem a sýrem – 40,- Kč

Iceland - Křupavá pizza s česnekem a sýrem - 40,- Kč

 

 

Jehněčí kotletky – vyrobeno v UK

Na první pohled ihned po rozbalení je jasné, že i jen základní popiska je lež jako věž! Nejedná se o kotletky ale řezy z různých částí jehněčího předku. Nebo už někdo z vás viděl kotletu s morkovou kostí na řezu krásně viditelnou? Každopádně ale jde o slušné jehněčí za naprosto neuvěřitelnou cenu. Za 150,- Kč/kg si jej normálně moc často nekoupíte.

 

Výhodné balení jehněčí kotlety 1kg – 150,- Kč

Výhodné balení jehněčí kotlety 1kg - 150,- Kč

 

21.5.2014 – no a teď popravdě, vyzkoušel jsem několik receptů a tady jen na ukázku fotka, zbytek samostatně, výsledek – už si to nekoupím, příliš mnoho kostí a tuku = nevýhodné…

jehněčí a brkaše01

 

 

Karamelový Cheesecake – vyrobeno v německu

Absolutní úlet. Já sladké moc nemusím. A přestože se do jisté míry stydím za to že si dortík koupím v obchodě a navíc z mrazáku, musím pět chválu a doslova bych řval nadšením. Je prostě skvělý. Za 45 kaček 4 porce slaďoučké lásky. Mňam!

 

Karamelový Cheesecake 455g – 45,- Kč

Karamelový Cheesecake 455g - 45,- Kč

 

 

Hovězí burgery – vyrobeno v UK

Tak o této možnosti jsem doslova snil posledních pět let. Od doby kdy jsem naposled byl v UK až dodnes. Proč? Je to snadné: zatímco tady v česku si dáte doma jednoduchý rychlý hambáč v jen dvou provedeních, tedy ten co si přinesete z mekáče a ten z mrazáku kdekoliv zakoupený a vždy stejný, hnusný, kuřecí, blátivý hnůj, tam si kdekoliv zakoupíte výběr z ohromující nabídky. Já si napoprvé vybral tento a byl opravdu skoro spokojen. Jeho jediná chyba je totiž tato: není to čerstvě mleté maso! Je z mrazáku.

 

4 100% hovězí mega burgery 454g – 80,- Kč

4 100% hovězí mega burgery 454g - 80,- Kč_01

 

 

Burger bulky – vyrobeno v UK

Naprosto žádné překvapení. Jsou to prostojednoduše klasické nudné housky které dostanete po celém světě za pět peněz. I když, 12 kousků za 35,- Kč? To není běžné ani u nás. Kvalita spíše směšná, cena konečně odpovídající na rozdíl od nákupu v jiném obchodu.

 

bílé burger bulky 12ks – 35,- Kč

Bílé burger bulky 12ks - 35,- Kč

 

 

mmm

 

Co dodat na závěr?

Už dávno nejsem příznivcem mražených potravin. Přesto ale zajdu na nákup do této prodejny pravidelně. Nejen proto že jsem občas tradičně líný a chci aby mi někdo připravil večeři, ale také proto že tady mají co nabídnout. Já tentokráte vybíral to nejlevnější a při dané kvalitě nemohu jinak než potvrdit: nakoupíte opravdovou kvalitu i s ohledem na to, že se jedná o mražené polotovary a hotová jídla. Kdo kouká na americké filmy a vnímá fakt že si tam kde kdo strká večeři do mikrovlnky, až tady pochopí, že je to do jisté míry přijatelné. Ta jídla opravdu mají něco do sebe. Nejsou to speciality a přesto často lepší než rádoby moderní Aramark a jemu podobné.

 

Tolik pro dnešek. Stačí. Co jsem připravil z klobásek a jak si poradil s hotovkami bude sepsáno až později. A stejně tak ve zvláštním článku hamburgery a jehněčí.

 

Prosím! Toto není reklama a už vůbec ne návod jak stravovat sebe či rodinku. Bože chraň. Chtěl jsem jen upozornit jak nakoupit, občas, a nezruinovat rodinný rozpočet. Každopádně celý tento první výběr je sázka na slušnou kvalitu snadno vybočující i cenou od sraček nabízených markety v této naší zemi české. Povšimněte si navíc jednoho faktu: totiž že dovozce tady již dávno je. Firma Iglu není žádný začátečník a opět jen vinou koncových prodejců o ní a její nabídce víme jen málo. Snad jen Makro a jeho zákazníci opravdu znají.

A ještě jedno postěžování: bohužel dík nařízením a zákonům musí i firma Iceland nabízet něco z české produkce. To co jsem tam našel patřilo k tomu nejhoršímu. Trapný kontrafuckt.

 

 

MDMP

Sdílejte...

4 Responses to “Připravte si mrazáky, je tady Iceland”

 • Alena says:

  Dobrý den, o této značce slyším prvně, ale určitě se vypravím pro mraženou zeleninu (nouzovka s nudlemi, když není doma nic) a zkusím i polotovar. Děkuji za info a těším se na Vaše experimenty.

  Alena

  • Moje Dobroty says:

   Každopádně je rozumné vyzkoušet kde co a postupně.
   Já bohužel hned na poprvé ochutnal i věci ne právě ideální.
   Naopak to co jsem hledal (hamburgery) bylo opovídající kvalitě mně známé z pobytu v UK. Kdyby tento průměr nabízel kdejaký trouba na stánku s burgery v ČR, byli bychom už léta jinde…

Komentáře