Hledat
Počasí
Počasí Praha 10 - Slunečno.cz
Nejnovější seriály
Hodnocení na SerialZone.cz
Řekli o jídle…

- "Objev nového jídla znamená pro člověka mnohdy více, než objev nové hvězdy"
Savarin

- "Gurmán, který myslí na kalorie, je jako prostitutka, která se dívá na hodinky"
James Beard

- "Největším nepřítelem českého kuchaře je jeho fantazie"
Zdeňek Pohlreich

Rubriky
Archivy
TOPlist
TOPlist
QR Code

QR Code

Anketa
Radar

>> Prodejny domácích potřeb ACTION

Mlýnky Provence - slušná kvalita za minimální cenu01 Nikdy jsem si nepotrpěl na chvalozpěvy směrem k podobným prodejcům domácích a hlavně kuchyňských potřeb. Už jen proto že při první návštěvě v Parku Hostivař před několika měsíci jsem se musel s jakousi rádoby prodavačkou dohadovat o rozdílech v cenovce na zboží a výsledku na účtence. Motala tam něco o probíhajícím přeceňování. No mně je po tom lautr H. Dalším důvodem proč je nemít rád je jasný fakt. Většinou jsou to prodejny typu vše za 30 a tím pádem kupa jednorázově použitelných šmejdů z Číny. Ne ale v opravdu dobře se orientujících prodejnách ACTION. Tam nakoupíte za pět peněz slušnou kvalitu značek jako je TORO nebo Provence.

 

 

Já sám jsem tam před několika dny za nákup nechal 600 korun a velkou spokojenost. Prvně budiž příkladem tato dvoudílná sada mlýnků. Od značkového výrobce je dostanete za ne méně než 300–600,-Kč.

 

Mlýnky Provence – maličké, nic moc obsah, parádní mletí na jemné drobečky – keramika!!!

Mlýnky Provence - slušná kvalita za minimální cenu

 

Firma Provence – dle mého letitého názoru i zkušeností žádná velká sláva. Ale v poslední době opravdu slušná kvalita při těch cenách. Nože bych si od nich nekoupil. Cedník a rádélko a veřečku a právě tyto kořenky naopak velmi rád. V nabídce mají taky maxi mlýnek na pepř či sůl dlouhý skoro půl metru. Z gumovníku dle popisu! Krom toho faktu že je krásným doplňkem kuchyně, je to každopádně fajnový kousek dík velkému obsahu soli a tudíž nepříliš častému doplňování. Bratru za 230,- Kč. To je příjemná sranda i kdyby fungoval jen dva roky. Nicméně firma Provence nabízí záruku tříletou!

 

18.11.2013

Ten skoro půlmetrový mlýnek jsem si po odzkoušení malých opravdu zašel koupit. I zavládlo v mé kuchyni nadšení převeliké. Při správném nastavení totiž dokáže z hrubé mořské soli udělat téměř pudr. Dík velkému obsahu vydrží dlouho bez doplňování a práce s ním je prostě skvělá. A navíc ! nestál ani dvě stovky. Paráda 🙂

 

Co je zač ta Provence? Nevím. A zatím mi to nějak nevadí. Těch několik kousků které vlastním a používám zamená opravdu funkční pohodu. To mi stačí. Než kdokoli z vás začne něco poznamenávat v rámci materiálů, hygieny, čistoty výroby…nechť si uvědomí své válečky a vály od babičky. Stejně tak staré nože s klasickou dřevěnou rukojetí, nebo nedej bože hliníkové cokoli…

 

 

MDMP

Sdílejte...

7 Responses to “>> Prodejny domácích potřeb ACTION”

 • Petra C. says:

  Já jsem ohromně spokojená s mlýnkem na baterky, který jsem si koupila v Lidlu. Používám na pepř. Až ho zase budou mít, koupím ještě na sůl.

 • Hannah12 says:

  Tak, Pavle, pro mě je totok jednoznačně zásadní informace!

  S mlýnkem na sůl jsem narazila ve chvíli, kdy jsem byla obdařena hrubou mořskou solí přímo z francouzské Provence…mlýnek se zasek a já přidala na hrubé síle a milý mlýnek se rozložil na atomy. Na pepř používám takový ten mlýnek, který se za totáče vozil jako suvenýr z Bulharska, vysoký úzký a prý na kávu. No na kávu… pokud ti teda nevadí, že tři zrnka kávy tam meleš pul dňa. 🙂 Ale na pepř je výborný!
  I tenhle socialistický skvost jsem si dodrbala na té francouzské soli, bo je vyrobený (asi) z mědi a po jednom mletí soli začala ta sviňa korodovat. 🙂
  Tož sháním cosik, co by bylo aspoň trochu kvalitní a odpovídalo výši mého příjmu.
  A pokud jsi s tímto spokojen Ty, tak po výplatě valim na Horní rynek, bo tam ten „Action“ tež máme. 🙂
  Díííky ta tip.

  • Moje Dobroty says:

   A ta Tvá sůl Hani je v jaké formě? Páč esli by nebylo od věci ji nejdříve v moždíži trochu roztlouct? Jo a pro velký obsah doporučuju na sůl ten vysoký.

   • Hannah12 says:

    No, moje sůl je ve formě asi víc hrubší, než je taková ta běžně u nás dostupná.
    Sem si ji ještě naložila do pudelek s tymiánem a mateřídouškou. A včil nemám odvahu to narvat do toho mlýnku, bo ho chlopek vyčistil a mám v něm zase pepř.

    A s tím hmoždířem…ty jo, ty jsi geniální, to mě idiota taky mohlo napadnout, že.

    Ale víš co,já si udělám radost a půjdu se podívat na ty mlýnky a koupím sobě. Beztak mi včera zdechla varná konvice, takže pod záminkou koupě varné konvice koupím i ty žentoury. 🙂 🙂

Komentáře