Zápisky Kačky Nasračky & 1000 věcí, co mě serou

 

Přestože jsem se tomu dodnes bránil, neodolal jsem a inspirovám výšezmíněnými weby si prostojednoduše začnu stěžovat na všechno co mne opravdu sere! Tady, bez výhrad a občas i sprostě. Věřte tomu nebo ne, dohnalo mne k tomu chování mých nadřízených. A to už léta letoucí nepracuji v potravinářství!

 

12.8.2013

Jak k tomu došlo? Další z mnoha mých občas nekontrolovatelných výstupů při pocitu bezmoci a bezpráví. Tentokráte opět v restauraci firmy Aramark. To bylo tak:

Jako téměř každé ráno šel jsem pro snídani v budově kde pracuji. Už při příchodu jsem zahlédl člověka, který dost nasraně čekal na někoho odpovědného jemuž by si mohl postěžovat. Já, předem kolegou upozorněn o co jde jsem pouze prošel a nahlédl do inkriminované nádoby s míchanými vajíčky (na mých stránkách je znáte jako chytrá vejce) děs, v gastronádobě lahůdka plná vody a to bratru za pouhých 210,- Kč/Kg. Cestou zpět pro podnos a lžíci jsem už potkal kuchaře vysvětlujícího tento stav panu nasranému. No kecy k nevíře vážení. Tedy jsem jen prohlásil: “ty řeči si nechte a odkliďte ten předražený hnůj lidem z dohledu”. Pán nereagoval a po chvíli jsem jej viděl odcházet zpět do kuchyně. Tak jsem se při placení zeptal paní pokladní: “tohle tady považujete za normální? V nabídce humus a reakce nulová?” Odpověď mne tradičně odzbrojila: “já nejsem kuchař, mne to nezajímá!” Ovšem neumlčela: “vážená dámo” povídám, jste tady jediná na ráně, tak si to holt vyžerete”. Po dalším jejím projevu jsem už nedokázal zůstat klidný a razantně prohlásil: “vy se svým přístupem byste potřebovala každé ráno pár facek, abyste se srovnala!”

Tady nutno poznamenat tři věci: nebylo to poprvé kdy takto regovala na dotaz či výtku. Nejsem jediný a to ani zdaleka, kdo s ní má potíže a navíc jsem si při odchodu povšiml kolegy, který to celé sledoval.

Uplynuly tři týdny, kdy jsem si ten nepříjemný pocit tak nějak syslil v koutku své ublíženě nasrané duše a přestože mučen pocitem nespravedlnosti snažil se zapomenout. Jaké však bylo mé překvapení, když mne má nadřízená při jednom poněkud vzrušeném rozhovoru zvaném One to One (kdo zná z práce ví) obvinila z vyhrožování násilím. Prý jsem vyhrožoval zbitím dotyčné pokladní. No! hned mi bylo jasné odkud vítr vane. Nicméně trval jsem na jediném. Mimo své pracoviště si budu řešit podobné záležitosti tak, jak to vyhovuje mně! Bez výhrad! Napomenut poznámnkou, že takto se muž k ženě nechová tady teď prohlašuji: “žena nežena, pokud se mne někdo snaží vojebat tímto způsobem, dočká se podobného jednání vždy!” Jasné?

 

Slovy klasika: jak se do lesa volá, tak z něj hajný s flintou vyběhne pokračuji…

 

 

12.8.2013

Aramark – text z doby založení tohoto webu

Prvním příkladem (ne právě dobrým) by mohla být firma Aramark, poskytující své služby stravovací v několika kancelářských budovách v Praze. Nejen že je zarážející jaké rozdíly kvality i nabídky jsou v jednotlivých provozech, ale hlavní je nabídka a ceny. Konkrétním příkladem budiž tradiční česká smaženka. Tedy chléb potřený hořčicí s omeletou a oblohou. Pokud mi nabídnou místo této klasiky chléb obalený v rozšlehaném vajíčku (vaječné melanži) a přidají na něj to ostatní, jsem poněkud zaražen. To, že nahradí některou surovinu přidáním kupy hořčice nepomůže ničemu. A výsledná cena za chléb ve vejcích smažený s hořčicí plnotučnou, kouskem okurky a cibulí dělá bratru 15,- Kč. Za tuto cenu si představuji kvalitu jinak. Konkrétně ne jedno vejce na 4 smaženky, méně hořcice a čerstvou cibuli (ne tzv sečku připravenou na základy ráno ve stroji).

dále >>

 

 

12.8.2013

Tesco – 30.7.2011

To je neštěstí. Ne ani tak přístupem zaměstnanců k zákazníkům. Často opakované rčení „za málo peněz, málo muziky“ je tady více než pravdivé. A zaměstnanci drceni novodobým otrokářským přístupem zaměstnavatele jsou prostě jen lidé. Nemůžeme od nich očekávat zázraky. Jenže…

dále >>

 

 

12.8.2013

eMail firmě Aramark 13.3.2012

Fakta a naprostý nesouhlas. To mne donutilo napsat až příliš dlouhý text:

Dobrý den.

Dnes, a zdaleka ne poprvé jsem byl nemile překvapen „tvorbou“ vašich kuchařů. Uvítal bych nejen odpověď, ale hlavně nápravu přijatelnou běžnému strávníkovi.

Pavel Míček

Završeno setkáním s ředitelem – čtěte na konci.

dále >>

 

 

12.8.2013

Farmářské trhy

Fenomén doby – text z podzimu 2011

Vracíme se k dávno zaběhlé tradici pozapomenuté bohužel v devadesátých letech minulého století raketovým nárůstem výstavby obchodních center a hypermarketů. Naneštěstí mi často připadá, že narozdíl od těch marketů snažících se stahovat ceny na co nejnižší hladinu na úkor nejen kvality tvoří prodejci na trzích ceny v hladině výšky Tsunami. Bageta za 40 Kč.?. Dejme tomu. Drahé suroviny z francie (Petite France), nebo uzený bůček za 300,- a více !!! Nechci nikomu sahat do svědomí, ovšem při nákupce 45,-Kč/Kg max. je to i při té práci dost. Díky bohu (odpusť pane náš to rouhání), že zelináři jsou rozumnější.

dále >>

 

 

Tak a dost a dobře že tak! Další příspěvky už nebudou zpětně, z historie a s úpravou textu. Bude to prostá sprosťárna vnímaná smysly průměrného člověka – blba chcete li.

 

 

21.8.2013
Čínské bistro je primárně odporný hnus

Mne připravilo o zub, iluze a pocit bezpečí

Jak už jsem tady někde poznamenal, je jednoznačná pravda, že číňané ve svých rádobyrestauracích umí připravit ten nejlepší smažák. Je to prostý fakt. Naučili se a umí. Bohužel ale neumí, či snad nechtějí rozeznat kvalitu alespoň slušné strouhanky. Nejen že ji kupují ve velkém v Makru a Kauflandu – kvalita obecně v řiti! Oni ji skladují a prostě používají. Přestože kdejaký blbec v této zemi ví (doufám), že produkt z tučného pečiva má tendenci žluknout a tím pádem docela výrazně smrdět, oni si s tím hlavu nedělají a vesele smaží. A kurví českou klasiku. Zkuste jim to vysvětlit!

dále >>

 

 

1.5.2014

Značkové prodejny O2 z pohledu zákazníka

Dokonalá sluchátka v cenové relaci kolem pěti tisíc korun jsou snem každého audiofila. Rovnou přiznávám: „já si něco takového nemohu dovolit“. Jsou ale občas možnosti…
Dík svému zaměstnavateli jsem hrdým uživatelem tzv benefitů. V mém případě platební karty s určitým obnosem jež se nechá využít k ledasčemu. Jen k běžným nákupům moc ne. Já sám ji obvykle používám například v lékárně či u optika. Velmi výhodné. No a pak je tady ještě jedna možnost. Mohu nakoupit cokoli v prodejnách O2. Tak proč to nevyužít?

dále>>

 

 

13.5.2014

Prokletí a nebo šmejd?

To už je vážně k neuvěření. K neustání. K vzteku. K pláči. K ničemu.
Jak jinak přijmout fakt, že mně se asi pokazí nejvíce elektroniky v přepočtu na osobu. Konkrétně notebooky. Počítejte se mnou…

dále>>

 

 

 

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš Email (vyžadováno)

Předmět zprávy

Vaše zpráva

Sdílejte...