Hledat
Počasí
Počasí Praha 10 - Slunečno.cz
Nejnovější seriály
Hodnocení na SerialZone.cz
Řekli o jídle…

- "Objev nového jídla znamená pro člověka mnohdy více, než objev nové hvězdy"
Savarin

- "Gurmán, který myslí na kalorie, je jako prostitutka, která se dívá na hodinky"
James Beard

- "Největším nepřítelem českého kuchaře je jeho fantazie"
Zdeňek Pohlreich

Rubriky
Archivy
TOPlist
TOPlist
QR Code

QR Code

Anketa
Radar

Rychlé rizoto z obraného kuřete s červenou řepou

Rychlé rizoto z obraného kuřete s červenou řepou04Další rychlé jídlo ze surovin co dům dal. Tentokrát jsem navíc překvapeně zjišťoval že narozdíl od kuřete, přesněji řečeno dílů na váhu z běžného řeznictví, je maso obrané ze skeletů po třech hodinách pomalého táhnutí ve vývaru stále velmi chutné a výrazné jedná li se o kvalitní kuřátko z výběhu. Nebo alespoň Zlaté Vodňanské kuře. Popravdě ale při jeho ceně, totiž toho Vodňanského si raději vyberu to nejlepší od farmáře na trhu. Takže 200 gramů se skvěle hodilo do následujícího rizota. Nebo chcete li smažené rýže.

 

 

Suroviny

– 200g maso z polévky
– 300g rýže od včera
– 150g červená řepa
– 75g pórek
– 30g jarní cibulka
– 1PL olivový olej
– 1PL rybí omáčka
– 1ks stroužek česneku
– sůl, pepř, paprička

 

Postup

>> Obírání masa z polévky popisovat nebudu. Snad jen to, že já nechám klidně i kousky kůže. Není to právě dietka, ale chuťová parádička jednoznačně. Každopádně jsem toho naobíral z jednoho kuřete o váze 1,4 Kg rovných 140 gramů a přidal kousek z mrazáku.

>> Na rozehřátou pánev vlijeme olej. Nebylo by špatné i máslo, ale protože použiji hotovou jasmínovou rýži kterou na něm připravuji, přijde mi to zbytečné. Na něj nasypu drobně pokrájenou syrovou řepu a zprudka zarestuji. Ztlumím plamen na minimum a pod poklicí  dusím ve vlastní šťávě 5 minut.

>> Vsypu kousky masa, posekanou papričku a česnek, pórek a cibulku. Promíchám a zastříknu rybí omáčkou. Promíchám a po chvíli dobře vmíchám rýži. Přikryju opět poklicí a odstavené z plamene nechám odpočívat dalších 5 minut. Sůl a pepř jsou už spíše pro jistotu. V podstatě ale zbytečné.

 

Patnáctiminutovka a na rozdíl od blemců z jídelen opravdu moc chutná. Dobrou chuť 🙂

 

Rychlé rizoto z obraného kuřete s červenou řepou02

 

MDMP

Sdílejte...

3 Responses to “Rychlé rizoto z obraného kuřete s červenou řepou”

  • Hannah12 says:

    Já tyhle rychlovky „co dům dal“ dělám často a ráda. Tady fakt oceňuju tu řepu, bo by mě to nenapadlo a určitě prubnu, řepu můžu kdykoli.
    Já si dneska budu dělat taky rýži podobného typu, jsem teď slaměnou vdovou a nějak extra se mi vyvařovat nechce. Plán mám tento: rýže od včera, shiitake, jarní cibulka, pórek, hrášek, libeček, pažitka. Dochuceno ústřicovou omáčkou a na chuť trochu chilli papričky. 🙂

  • Věra says:

    zdravím, super recept, já sice nemohu s masem, ale užívám si naprosto toto dýňové rizoto https://bestrecepty.cz/recept/dynove-rizoto-s-oprazenymi-seminky/

Komentáře