Hledat
Počasí
Počasí Praha 10 - Slunečno.cz
Nejnovější seriály
Hodnocení na SerialZone.cz
Řekli o jídle…

- "Objev nového jídla znamená pro člověka mnohdy více, než objev nové hvězdy"
Savarin

- "Gurmán, který myslí na kalorie, je jako prostitutka, která se dívá na hodinky"
James Beard

- "Největším nepřítelem českého kuchaře je jeho fantazie"
Zdeňek Pohlreich

Rubriky
Archivy
TOPlist
TOPlist
QR Code

QR Code

Anketa
Radar

Tescoma to má…

tescoma_logo_200x_netMám doma kupu udělátek pro pohodlnější a kvalitnější vaření. Spoustu let mi připadalo loupání česneku jako dost otravná dřina a jeho tření do podoby maximálně jemné pasty tak stejně. Až donedávna. Náhodou jsem narazil na tyto dvě pomůcky, výrobky firmy TESCOMA a musím přiznat, že jsem jimi doslova nadšen. Stroužku odkrojím kořínek a šoupnu 1-5 kousků do loupače. Za několik vteřin už sypu ven slupky a čisté stroužky pěkně oddělené. Pak několikrát rychle sjedu na třítku a výsledkem je jemňočká pasta, která se v jídle úplně rozpustí. A cena? Posuďte sami…za hubičku.

   

Loupač na česnek PRESTO – Cena vč. DPH: 69,- Kč >> klikni

loupač

Univerzální třítko PRESTO – Cena vč. DPH: 39,- Kč >> klikni

třítko

 

Další dva kousky jsou už méně využitelné. Lopatka je samozřejmě výborný pomocník na hromádky pokrájené suroviny, obzvláště cibule. Méně už je použitelná jak výrobce uvádí, jako měrka. Co se týče formiček, zklamání. Na sázená vejce, jak jsem je plánoval využít, jsou k ničemu. Mají o dost větší průměr, než lívanečník a hlavně nedrží na dně pánve – vejce proteče pod okrajem. Stačí však trocha zručnosti, přitlačení k pánvi na několik vteřin po naplnění.

 

Univerzální lopatka HANDY Tescoma – Cena  vč. DPH: 199,- Kč >> klikni

kucharska-lopatka

 

Univerzální formička FUSION Tescoma – Cena vč. DPH: 69,- Kč >> klikni

formička

 

A opět velmi užitečný pomocník. Keramická škrabka je velmi ostrá, na zeleninu nepostradatelná. Ale co mne překvapilo a potěšilo je fakt, že je dokonalá jako kráječ na hoblinky sýra, obzvláště parmazánu. Vynikající.

 

Keramická škrabka s příčnou čepelí PRESIDENT Tescoma – Cena vč. DPH: 249,- Kč >> klikni

keram-skrabka

 

Později přidám ještě další drobnosti.

Sdílejte...

6 Responses to “Tescoma to má…”

 • IM says:

  Dobrý den. Několik dní jsem strávil ve společnosti Vašich stránek; oslovil mne z nich čišící zájem a znalost a hlavně smysl pro humor. Mnoho tipů jsem přijal a těším se na jejich využití.
  Dovolím si jenom tenhle odkaz mezi skvělé pomůcky

  http://www.reproplast.cz/detail-kuchynske-potreby-na-ovoce-a-zeleninu-loupac-na-cesnek.html?_ID=24112008202923&rozbaleno=0

  Zkuste i ostatní, třeba pružinu na zelí nebo loupač jablek.
  Ale co hlavního – tenhle pán výrobky velice vtipně předvádí a pravidelně jej chodím poslouchat na Chodské slavnosti. Vydržel bych ho sledovat hodiny a hodiny. Něco málo napoví video, mnohem větší zážitek poskytne osobní účast.

 • Moje Dobroty says:

  Dobrý den.

  Děkuji za příjemný komentář a ještě více za odkaz. http://www.reproplast.cz/ je okamžitě mým oblíbencem a několik kousků si rovnou nechám poslat. Primárně tu pružinu na zelí. přesně to jsem poslední dobou sháněl.

  Ještě jednou dík a čtěte dále.

Komentáře