Hledat
Počasí
Počasí Praha 10 - Slunečno.cz
Nejnovější seriály
Hodnocení na SerialZone.cz
Řekli o jídle…

- "Objev nového jídla znamená pro člověka mnohdy více, než objev nové hvězdy"
Savarin

- "Gurmán, který myslí na kalorie, je jako prostitutka, která se dívá na hodinky"
James Beard

- "Největším nepřítelem českého kuchaře je jeho fantazie"
Zdeňek Pohlreich

Rubriky
Archivy
TOPlist
TOPlist
QR Code

QR Code

Anketa
Radar

Tyčový mixér – Bosch MSM 67160

Bosch MSM 67160_03Tak mi po asi třech letech umřel tyčový mixér. Tedy umřel. Kdyby chtěl. On si ale vesele funguje dál, jen z mixovacího nástavce při přípravě mléčné majonézy prostě vypadla hřídel s noži. Je nepoužitelný. Nikdy jsem ten kousek od ETY neměl rád. Ale fungoval. Teď jsem musel investovat do nového.

Výše popsaný Bosch MSM 67160 jsem našel náhodou a koupil ze dvou důvodů. Robot Bosch už mám . Jsem s ním poměrně spokojen a tak investice do dalšího byla vcelku jasná záležitost. No dostal jsem jej se slevou dík poškozenému obalu. Jinak ale hned po prvním použití mohu doporučit i za plnou cenu, která v průměru činí 1150,- Kč.

 

Standartně kvalitní a precizní balení nabídne vše jak vidíte na fotkách.

1/ Poměrně velkou nádobu s kutrem, ve kterém já nejčastěji a skoro výhradně dělám strouhanku. Větší než tato dřívější a hlavně nesrovnatelně lepší. S protiskluzovou úpravou na dně. Opravdu se na lince nehne. Já poprvé v životě tu strouhanku nemusel přesít. Během půl minuty z asi půl litru obsahu houskových kostek je tak jemná, že ji rovnou použijete.

2/ Tyčový mixér jako takový. Nádoba k němu je velmi precizně propracovaná a s přehledným a hlavně skvěle viditelným cejchováním. Snad jen si mohli odpustit ten prolis dovnitř. Když totiž hutný obsah dostáváte ven, drží nejvíce právě tam. Je také poněkud širší než bývá zvykem, což znamenalo při prvním pužití několikanásobné projetí majonézy nahoru a dolů, než byla akorát hustá.

3/ Šlehací metla, běžná a průměrná. Na té není co hledat a jsem si jist že na bramborovou kaši stejně jako sníh z bílků bude ideální.

 

Bosch MSM 67160

 

Celkově mohu jen chválit tichý a klidný chod bez zbytečných vibrací. Skvělý úchop za část pokrytou soft touch povrchem a pohodové přidržení spínače. Na etě jsem chytal do ruky křeč. Tento je snadno dostupný i menší ruce a postačí lehký stisk. První použití bylo pro mne na jedničku a tedy vřele doporučuji jako ideálního pomocníka do kuchyně ze velmi rozumnou cenu.

 

první MM, neboli mléčná majonéza…

MM - příprava

 

MM - hotovo

 

Stránka s testy, něco tam určitě zaujme kde koho…

test tyčových mixérů

 

Ve chvíli kdy jsem si pročítal první verzi textu už na webu, došlo mi, že je tady jedna zajímavá otázka. Takže, kdy jste viděli a nebo snad dokonce vyzkoušeli svůj první tyčový mixér? Já to druhé jako doplněk k takovým těm skorožehličkám. Násada připojitelná stejně jako dvě metly z boku. Nestálo to za nic, ale fungovalo. Ten úplně první fajnový ale předváděli v Prioru na náměstí TGM v Ostravě už v roce 1990. Byl drahý (ve své době) a jeho součást na přípravu majonézy ve formě speciálního plastového nástavce namísto nože je dodnes k mání jen na těch nejdražších typech. Například Kitchen Aid. Což je ovšem perla za 4000!

 

A ještě jedna věc mne napadá. Jde o tradiční boj s prodejci. Nedávno mi za dodání zboží v ceně bratru 26000,- korun naůčtovali v czc.cz 335,- Kč. Prý do 90. minut. Přivezli po 1ý. hodinách a 50. minutách. Směšné nemyslíte? Mall.cz a mixér? Zdarma balík na poštu do 24. hodin! Sakra čím to je?!?

 

MDMP

Sdílejte...
Summary
product image
Author Rating
1star1star1star1stargray
Aggregate Rating
5 based on 2 votes
Product Name
tyčový mixér
Price
KCZ 1150
Product Availability
Available in Stock

4 Responses to “Tyčový mixér – Bosch MSM 67160”

Komentáře