Hledat
Počasí
Počasí Praha 10 - Slunečno.cz
Nejnovější seriály
Hodnocení na SerialZone.cz
Řekli o jídle…

- "Objev nového jídla znamená pro člověka mnohdy více, než objev nové hvězdy"
Savarin

- "Gurmán, který myslí na kalorie, je jako prostitutka, která se dívá na hodinky"
James Beard

- "Největším nepřítelem českého kuchaře je jeho fantazie"
Zdeňek Pohlreich

Rubriky
Archivy
TOPlist
TOPlist
QR Code

QR Code

Anketa
Radar

Večeře s pejsky

DSC_0052ps-01webKdysi jsem tady někde popisoval skvělou univerzálnost základu z dušeného mletého masa. Ta se mi potvrdila opět včera. Ale nejdříve ruku na srdce. Čím krmíte své pejsky? Mohou jíst společně s vámi? To stejné? No? No neměli by! Pokud…

Takže mleté maso. Tyhle dvě lišky potvůrky jsou nesmírně hltavé. Nemá smysl dávat jim maso jako takové, protože prostě spolknou kus a co. No? No nic! Chtějí další. Takže to chce trochu rozmělnit a taky přidat nějaké to plus. Aby to mělo širší smysl. No a když už připravuji jídlo jim, nevím, proč bych sám měl jíst něco jiného.

Pilaf je klasika a české rizoto jemu výsměch

Je to tak a už jsem to tady popisoval. Proč sakra připravovat každou surovinu extra a pak jen smíchat? Nic takového. Pěkně ať si předají navzájem co je v nich dobré. Navíc ušetříte nádobí, které pak netřeba mýt.

 

Základ

Není nic snazšího, než hodit hrubě mleté maso na pánev. Vaříme i pro pejsky, takže kuřecí a krůtí na trošku oliváče, míchané hovězí s vepřovým, netučným, na suchou horkou pánev. A mícháme, restujeme, až je to lehce do barvy. A zalijeme vroucí vodou a sůl jen tak malou špetičku, že ani nestojí za zmínku. A to je celé. Pod poklicí, pomalu a poklidně, dusíme doměkka. 30-60 minut. Podle potřeby.

 

OLY70003

 

Dvě jída

Pak je to o tom pilafu. Já použil primárně 600 gramů masa. Takže měkké rozděleno na dvě pánve a do obou po 100 gramech hrubě strouhané mrkve. Pro pejsky navíc lžíce vloček, 100 mililitrů rýže, 200 ml vody. A pod poklicí na stupni 3 indukčního sporáku 15 minut. Pak už jen odstavit. Svou večeři jsem doplnil ještě krájenou paprikou, stroužkem česneku, pórkem, solí a pepřem, rybí a chilli omáčkou. A zalil stejným množstvím horkého kachního vývaru. Dokončení je stejné.

 

OLY80009

 

Výsledek

No, to je to nejzajímavější. Jasný, že pejskové to milujou. Já ale dost koukal. Protože mám hubu zmlsanou a navyklou na příliš velká množství soli i koření. Přírodní chuť té verze pro lišky mne proto překvapila, a protože používám zásadně jen jasmínovou rýži, výsledkem bylo opravdu parádní jídlo. No ale už jsem si svou část okořenil. Takže tohle potvůrkám a pro sebe picante…

 

OLY70007

 

Tož to jen tak. Jednoduše a pro tři. MDMP

 

Sdílejte...

Komentáře