Hledat
Počasí
Počasí Praha 10 - Slunečno.cz
Nejnovější seriály
Hodnocení na SerialZone.cz
Řekli o jídle…

- "Objev nového jídla znamená pro člověka mnohdy více, než objev nové hvězdy"
Savarin

- "Gurmán, který myslí na kalorie, je jako prostitutka, která se dívá na hodinky"
James Beard

- "Největším nepřítelem českého kuchaře je jeho fantazie"
Zdeňek Pohlreich

Rubriky
Archivy
TOPlist
TOPlist
QR Code

QR Code

Anketa
Radar

Žemlové knedlíčky s hříbky do polévky

žemlové knedlíčky s hříbky v polévce01 Když už tady máme houbovou sezónu a hříbků je docela požehnaně, musel jsem si vyzkoušet něco pro mne méně tradičního. Rovnou přiznávám že tyto knedlíčky, žemlové či krupicové s něčím (hříbky, šunkou, bylinkami) vlastně vůbec nemám rád. Stejně jako krupicové noky z odpalovaného těsta. Na můj vkus příliš jemné. Každopádně se tentokrát opravdu podařily a přes jejich charakteristickou jemnost si umím představit že mnoha z vás vyhovovat budou.

 

 

Jak

Na lžíci másla a trošce olivového oleje zpěníme očištěné drobně pokrájené houby, osolíme, podusíme doměkka (asi deset minut bez poklice na mírném plameni). Promícháme s jemně utřeným česnekem, žloutkem, strouhankou, nasekanou petrželkou a pažitkou, kouskem změklého másla. Ještě dosolíme a opepříme, vmícháme sníh z bílku a necháme 20 minut stát. Namočenýma rukama tvoříme knedlíčky o průměru asi 3 cm, které vkládáme do vroucí vody. Vaříme maximálně 3 minuty na mírném ohni, scedíme a zchladíme.

 

Než knedlíčky přesolit, osolte raději více vodu. Nebo ještě lépe, obětujte trochu vývaru. Ten je pak příjemně houbový a ideální na další vaření.

 

Rovnou upozorňuji: tyto knedlíčky jsou až neskutečně křehké. Pokud chcete trochu pevnější zaměňte polovinu strouhanky za krupici a nebo jí rovnou přidejte lžíci navíc. V některých receptech jsem četl dobu vaření 15 minut. No to si nechci ani jen představit, kolik je v tom mouky a jak jsou betonové!

 

 

Suroviny

200g hříbky

60g máslo

1čl oliváč

1ks vejce

1kls stroužek česneku

4PL strouhanka

1PL pažitka a petrželka

sůl a pepř

 

 

Jak to šlo pěkně za sebou

 

žemlové knedlíčky s hříbky01

 

žemlové knedlíčky s hříbky02

 

žemlové knedlíčky s hříbky03

 

žemlové knedlíčky s hříbky04

 

žemlové knedlíčky s hříbky v polévce

 

Takže mňam 🙂

Sdílejte...

4 Responses to “Žemlové knedlíčky s hříbky do polévky”

Komentáře